Sari la conținut
Forum Roportal
SorelMihai

TestareaNationala - proiect

Postări Recomandate

Buna ziua,

Nu vreau sa o lalai mult si trec direct la subiect:

Intentionez sa deschid un site informativ in legatura cu testarea nationala a claselor a VIII-a. Am rezolvat treburile tehnice si acum ne trebuie continutul. Continut adica?

 

> Orice referat (lb. romana: rezumate, caracterizari, argumentari | istorie: ese-uri etc.), orice lectie, orice test sau orice material informativ si util pentru testarea nationala e bine venit, vine pus pe site impreuna cu numele dv.

 

Eu am reusit sa bat la cap cativa profesori de-ai mei sa-mi ofere niste lectii (majoritar la istorie), niste teste, eseuri si rezumate, dar inca mai am nevoie. Orice ajutor ar fi bine venit, chiar si activitatea pe viitorul forum.

 

Daca doriti sa colaborati va rog sa ma contactati pe sorel_mihai (messenger), sorel.mihai (google talk) sau me[aront]sorelmihai.com (mail).

 

Numai bine!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gata.

Am rezolvat de cateva referate, voi cauta sa mai strang legat de testarea nationala, fac rost de un pachet de lectii la istorie si teste facute pentru o carte nepublicata, dar toate pe parcurs, acum incercam sa facem si o comunitate.

 

Va asteptam pe:

TESTAREA NATIONALA - pentru stiri, barfe si informatii

REFERATE TESTAREA NATIONALA - pentru referate legate de testare

FORUM TESTAREA NATIONALA - pentru un forum nou - nout

 

Suntem recunoscatori daca va inregistrati pe forum, daca postati, daca ne ajutati sau daca ne urmariti. Numai bine!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

un profesor Dl. Devalerio din Hateg ne-a dat un pachet de lectii facute de dansul la istorie ce urmau sa fie publicate intr-o carte, publicatie care din lipse de fonduri n-a mai avut loc, dar acestea apar pentru prima data la noi, deci sunt unice si garantez ca nu le gasiti pe alte site-uri, ele sunt:

 

1. 1918 UNIREA

2. 1938-1945 Optiuni politice in societatea romaneasca

3. Formarea statelor Medievale - CAUZE

4. Comunismul si revolutia din 1989

5. Constitutia de la 1866

6. Dacia Romana

7. Etnogeneza

8. Geto-dacii

9. Inemeierea Tarii Romanesti si a Moldovei

10. Inceputurile Vietii Politice moderne

11. Monarhia si partidele politice

12. Politica de Cruciada a Voievozilor

13. Politica de Cruciada a Voievozilor - Mihai Viteazu

14. Revolutia de la 1848 II

15. Romania dupa Marea Unire

16. Romanii din afara Romaniei

17. Transilvania dupa 1848 si miscarea memorandista

18. Unirea si reformele lui Cuza

 

Aveti aici un articol cu legatura catre ele, sunt foarte bune!

 

De altfel aceste lectii fac parte din primul pachet, vom publica si pachetul al 2-lea si apoi unul de teste facute tot de dansul, numai bine!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×