Sari la conținut
Forum Roportal
ioanide

Desi e deja stresant:IUBIREA

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De vreo 4 zile sunt mult mai activ pe mess.O furtuna de sentimente te inconjoara acolo.Fiecare este prieten la toarta cu un/a sau mai multi deodata.Se poate spera la mai mult de la imaginarul tovaras sau prieten sau iubit.Naiv cum sunt si crezand ca sinceritatea e o arma buna peste tot,m-am bagat si eu in seama in acel uragan sentimental.Insa am inteles ca multi dintre noi sunt duplicitari.Cred ca ar fi bine venit un thread unde sa spuna uneia sau unuia cat de mult il/o iubeste.Doar unuia singur nu mai multor persoane.Ca un apel la corectitudine va provoc sa recunoastem fiecare pasiunile pe care le declaram insa nu le simtim in viata reala,sau poate ca le simtim dar preferam sa ramanem ambigui.Recunosc ca am 44 de ani si mi-am prins urechile.Si mai sunt si insurat.Astept si eu un ajutor ca raspuns in dilema mea.Ce se poate face?Si cei care se tot lauda in stanga si in dreapta ar fi bine sa faca dovada seriozitatii lor declarand in mod clar fara echivoc cine este iubita ,amanta sau prietena mai mult sau mai putin imaginara.Multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.Insa am inteles ca multi dintre noi sunt duplicitari.

sincer, eu nu stiu ce sa cred despre topicu asta : facut la misto, nu e facut la misto.

anyway, daca am inteles eu cat de cat mesaju, as vrea sa spun ca pe messenger hi5 si alte institutiii :spiteful sunt mii si mii de prieteni.

e rau am patit-o si eu sa crezi in prieteniile online. majoritatea mimeaza totul pe net. eu nu inteleg atitudinea asta, e ca si cum ti-ai arunca la gunoi niste minute din viata.

P.S.daca sunt offtopic dati-ma afara de pe roportal :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

iubirea e duplicitara cind astepti ceva......asa ca parerea mea ca de multe ori e legata de multe lucruri si asteptari.....

daca iubirea e dragoste atunci inteleg dilema dar ce te faci daca e vorba de iubire fara a se astepta la nimic.....?

asa ca titlul topicului ori nu e corect ori vrea sa umbreasca iubirea....

multa iubire :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
iubirea e duplicitara cind astepti ceva......asa ca parerea mea ca de multe ori e legata de multe lucruri si asteptari.....

daca iubirea e dragoste atunci inteleg dilema dar ce te faci daca e vorba de iubire fara a se astepta la nimic.....?

asa ca titlul topicului ori nu e corect ori vrea sa umbreasca iubirea....

multa iubire :crazy:

Listener esti unul dintre principalii vinovati.Tu m-ai tot aburit cu multa iubire si sa las iubirea sa se manifeste.Am lasat-o si a iesit groaznic.Imi pare rau ca am crezut ca sinceritatea e buna la ceva.Si nici iubirea!

Prea multa iubire strica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

avem nevoie atat de mult de iubire ca de cele mai multe ori nu conteaza de unde primim .iluzia unei iubiri perfecte ne face de multe ori sa uitam de varsta ,de statut social ...............dorim sa fim iubiti ,dorim sa simtim iubire in jurul nostru .iubirea ne umanizeaza ,ne face mai buni ,ne face sa depasim orice limita a realului .nu e o rusine sa iubesti !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici io nu inteleg ce se vrea cu acest subiect :crazy:

 

Fiecare este prieten la toarta cu un/a sau mai multi deodata.Se poate spera la mai mult de la imaginarul tovaras sau prieten sau iubit.

 

crezi ca atunci cand vb cu cineva pe mess este prietenul tau imaginar?

 

Naiv cum sunt si crezand ca sinceritatea e o arma buna peste tot,m-am bagat si eu in seama in acel uragan sentimental.

 

1 Tu esti un barbat

2 de obicei barbatii nu sunt naivi ci foarte sovini si stiu exact ce vor de la o femeie , caci din spusele tale se trage concluzia ca ar fi existat o femeie .

3 uraganul sentimental in 4 zile de mess; ma indoiesc sincer :-

 

Insa am inteles ca multi dintre noi sunt duplicitari.

 

presupun ca te referi la relatiile "false" de pe net, despre faptul ca multi isi infatiseaza o anumita "fata", doar ca sa atraga pe ceilalti???

 

Cred ca ar fi bine venit un thread unde sa spuna uneia sau unuia cat de mult il/o iubeste.Doar unuia singur nu mai multor persoane.Ca un apel la corectitudine va provoc sa recunoastem fiecare pasiunile pe care le declaram insa nu le simtim in viata reala,sau poate ca le simtim dar preferam sa ramanem ambigui.

 

Acum intrebare de baraj. Voiai ceva si real ? iar mai devreme ziceai ca esti naiv? :doh:

 

Astept si eu un ajutor ca raspuns in dilema mea.

 

Care este acea dilema?

 

Ce se poate face?

 

In ce anumita situatie?

 

Si cei care se tot lauda in stanga si in dreapta ar fi bine sa faca dovada seriozitatii lor declarand in mod clar fara echivoc cine este iubita ,amanta sau prietena mai mult sau mai putin imaginara.Multumesc!

 

Nu putem sa citim prin mintea ta, vrei sa discuti despre o problema reala relateaz-o

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
avem nevoie atat de mult de iubire ca de cele mai multe ori nu conteaza de unde primim .iluzia unei iubiri perfecte ne face de multe ori sa uitam de varsta ,de statut social ...............dorim sa fim iubiti ,dorim sa simtim iubire in jurul nostru .iubirea ne umanizeaza ,ne face mai buni ,ne face sa depasim orice limita a realului .nu e o rusine sa iubesti !

Da ,insa nu ar trebui sa pierdem din vedere cele ce sunt reale in viata noastra.Mai ales la varsta mea se presupune ca oamenii sunt deja maturizti cat de cat.Uite ca s-au inselat.Multumesc pt frumosul mesaj!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
avem nevoie atat de mult de iubire ca de cele mai multe ori nu conteaza de unde primim

Draga red2shoes io tind sa cred ca ai sa termini amagindu-te singura si apoi plangand de mila ca asa ceva este imposibil in real . Apoi ai sa admiti si tu ca oamenii sunt duplicari :doh: Asa se nasc reactiile de refulări şi temeri, de incapacitatea oamenilor de a face faţă complexului ca nu putem avea o viata fericita .

iluzia unei iubiri perfecte ne face de multe ori sa uitam de varsta ,de statut social ..............

iubirea perfecta nu exista . Dorinta este prima apoi fapta , in momentul in care noi zicem clar iluzie , realizam ca aceasta va fi imposibila :crazy:

.dorim sa fim iubiti ,dorim sa simtim iubire in jurul nostru .iubirea ne umanizeaza ,ne face mai buni ,ne face sa depasim orice limita a realului .nu e o rusine sa iubesti

Ceea ce zici tu este poetic , dar din pacate irealistic . Sa iubesti nu e rau , dar pe net? este aia dragoste sau doar niste cuvinte amagitoare?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nici io nu inteleg ce se vrea cu acest subiect :crazy:

crezi ca atunci cand vb cu cineva pe mess este prietenul tau imaginar?

1 Tu esti un barbat

2 de obicei barbatii nu sunt naivi ci foarte sovini si stiu exact ce vor de la o femeie , caci din spusele tale se trage concluzia ca ar fi existat o femeie .

3 uraganul sentimental in 4 zile de mess; ma indoiesc sincer :-

presupun ca te referi la relatiile "false" de pe net, despre faptul ca multi isi infatiseaza o anumita "fata", doar ca sa atraga pe ceilalti???

Acum intrebare de baraj. Voiai ceva si real ? iar mai devreme ziceai ca esti naiv? :doh:

Care este acea dilema?

 

In ce anumita situatie?

Nu putem sa citim prin mintea ta, vrei sa discuti despre o problema reala relateaz-o

1. Asa e sunt barbat.Si asta presupune ca ar trebui sa ma port ca atare.Am ajuns ca si geo 73636363 de care tot am ras.

2.Iti spun ca nu spun minciuni.Ca dovada si faptul ca prima data cand am lasat garda jos am luat-o in plin.

3.Nu te indoi.M-am casatorit ca asa a fost filmul.Fara sentimentele ce ma coplesesc acum.Eu in fiecare postare pun suflet.Chiar si cand injur si iau warn.

Barajul tau ma da gata si pe mine.Am vrut sa simt si eu cum e sa fii iubit de cineva.Insa sentimentul a fost doar din partea mea din pacate.Domnisoara /doamna era mult mai versata si se pare ca nu era la prima joaca de acest fel.Acum ce sa mai zic?

Am fost un fraier cand....

Editat de ioanide

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca ar fi bine venit un thread unde sa spuna uneia sau unuia cat de mult il/o iubeste.

 

in sfarsit o treaba serioasa

:crazy: il iubesc pe ioanide :doh:

oare el pe cine???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×