Sari la conținut
Forum Roportal
emsal

Shut down imposibil

Postări Recomandate

Problema sta in felul urmator:

 

Am un Celeron Tualatin 1,3 Gb, placa de baza Intel 815 E, 256 MB RAM, 1 HDD 40 GB WD Caviar pe care este instalat WIN XP SP2, conectat la placa de baza pe acelasi cablu cu un DVD LG (slave), 1 HDD 10 GB (master) conectat cu un CD-ROM (slave).

 

Ieri am reinstalat WIN XP SP 2, pt. ca atunci cand ii dadeam Turn OFF, se inchidea doar monitorul, nu si unitatea. Aceeasi problema am avut-o si atunci cand era instalat pe el WIN 2000, pe HDD-ul de 10 GB. Initial dupa instalarea XP-ului totul a fost OK. Astazi insa la prima deschidere si prima incercare de shut down, problema s-a repetat. Sunt salvate setarile, se urmeaza toti pasii, insa se inchide doar monitorul, nu si unitatea.

 

Nu am virusi, l-am scanat cu NOD 32 si AVS si nimic.

 

AVETI VREO SUGESTIE?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am problema asta de cand l-am cumparat, deacus 3 ani, apas pe butonul restart si se inchide, in rest nu imi face niciun fel de probleme

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici mie nu-mi face alte probleme acum, dar in urma cu ceva timp, cand era instalat WIN 2000, se bloca sau se restarta fara vreo avertizare, dupa ce deschideam Winamp-ul sau BS Player-ul...

 

Totusi trebuie sa existe o solutie ca sa se inchida normal si nu de la buton.

 

A gasit-o cineva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×