Sari la conținut
Forum Roportal
raindance

zile pentru mers la ginecolog

Postări Recomandate

Buna ziua tuturor! Am si eu o intrebare destul de urgenta (pentru ca as vrea sa merg cat mai repede la medic). Daca au trecut doua zile de la ultima zi de ciclu, pot merge in a treia zi la ginecolog? Mentionez ca as vrea sa mi se faca si analize ale secretiei vaginale. Va multumesc si astept raspunsurile voastre cat cat mai repede. Multa sanatate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna ziua tuturor! Am si eu o intrebare destul de urgenta (pentru ca as vrea sa merg cat mai repede la medic). Daca au trecut doua zile de la ultima zi de ciclu, pot merge in a treia zi la ginecolog? Mentionez ca as vrea sa mi se faca si analize ale secretiei vaginale. Va multumesc si astept raspunsurile voastre cat cat mai repede. Multa sanatate!

pentru analizele secretiei vaginale e foarte bine sa te duci la cateva zile dupa menstruatie. du-te cu incredere :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos. As vrea sa stiu, de asemenea, daca aceste secretii se prezinta si in timpul menstruatiei (sau in primele zile dupa, cand se mai prezinta unele secretii usor rosiatice). Adica daca aceste analize ar putea fi relevante chiar in timpul acestor secretii mai sus mentionate. Va multumesc inca o data si astept raspunsul vostru! Numai bine!

Editat de raindance

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt elocvente cand nu sunt rosiatice.

tu mergi si doctorul iti va spune cel mai clar daca vor fi elocvente acum sau daca va fi necesar sa revii. depinde si ce analize vrei. si acest aspect deja ma depaseste. :spiteful:

Editat de flori de camp

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

inainte sa mergi la ginecolog, timp de 48-72 de ore sa nu-ti faci toaleta vaginala interna si sa nu ai raporturi sexuale.

SUCCES! Si sa fii sanatoasa!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Igiena vaginala??

cum adica? eu nu fac asa ceva, adica nu ma spal inauntrul vaginului. E normal sa faci chestia asta?

 

spalaturile vaginale sunt recomandate in cazul in care ai simptomele unei infectii urinare, sau folosesti o toaleta publica neigienizata corect. la mine la servici de exemplu este o toaleta pt 16 persoane ( femei si barbati!!). nu stiu cum curata femeia de servici si daca spala cu ceva deinfectant, atunci am grija de doua ori pe saptamana sa fac spataturi cu Septovag si sa previn, mai bine decat sa tratez dupa aceea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×