Sari la conținut
Forum Roportal
CatAnca

Pete de toate felurile şi soluţii pt a scăpa de ele

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

cu un colorant special...te duci la spalatorile ei acolo identifica culoarea pantalonilor(originala) si aplica un colorant...si o sa fie ca noi...dar nu cred ca se merita decat daca ti in mod special la acei pantaloni!!

bafta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
. Cu ce se pot curata petele de clor???

pai ... nu-s pete , ci decolorari :flowers:

 

iti recomand o vopsire sau foarfeca :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ieri am bagat la spalat un palton alb de stofa. Din exces de zel, am turnat si putin clor in masina de spalat, ca sa iasa mai alb. Insa ghinionul a fost ca in loc sa se curete, paltonul meu s-a umplut de pete portocalii (ca de rugina) :o . Cu ce se pot curata petele de clor???

Nu exista pete de clor...probabil ar trebui sa-i mai dai o clatire ,si sa vezi ce se intampla...In mod normal,ar trebui sa iasa petele,pentru ca nu sunt de la clor...e posibil sa apara din interior,de la cusaturi,intarituri,umerasi...ce mai are pe sub captuseala.

Sau poti sa mai incerci o spalare ,cu un detergent bun,fara clor,de data asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ieri am bagat la spalat un palton alb de stofa. Din exces de zel, am turnat si putin clor in masina de spalat, ca sa iasa mai alb. Insa ghinionul a fost ca in loc sa se curete, paltonul meu s-a umplut de pete portocalii (ca de rugina) :o . Cu ce se pot curata petele de clor???

 

Poti sa il arunci

Daca materialul a fost atacat de clor , e singura solutie

 

:flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca te dezamagesc ,nu cred ca mai poti salva paltonul.Daca incerci sa-l vopsesti,pe petele de clor nu o sa prinda vopseua si in plus o sa te si coste. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ieri am bagat la spalat un palton alb de stofa. Din exces de zel, am turnat si putin clor in masina de spalat, ca sa iasa mai alb. Insa ghinionul a fost ca in loc sa se curete, paltonul meu s-a umplut de pete portocalii (ca de rugina) :o . Cu ce se pot curata petele de clor???

 

 

recomand o baie de clor ......macar sa fie ....albinos ! :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sau mai poti supune niste pantaloni si o bluza la acelasi tratament si astfel te vei asorta de minune.Imi poate spune cineva care este legatura intre petele de clor si "Casa si Gradina"?Poate-i prea de dimineatza si nu m-am trezit inca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cine cunoaste cum se curata diverse pete de pe diverse materiale e rugat sa posteze aici solutii. Incep eu cu o intrebare: cum se curata banda adeziva de pe tamplaria PVC? Si de pe geam?

Daca ati descoperit vreo metoda eficienta de a curata orice de oriunde, va rog sa ne spuneti, chiar daca nu a intrebat nimeni. (bine, nu gen oja de pe unghii se curata cu acetona :P)

Presimt ca urmatoarea mea intrebare va fi cum se curata cariocile de pe canapea... :crazy:

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...cum se curata banda adeziva de pe tamplaria PVC? Si de pe geam?...
Cu buretele abraziv sau cu cel de sarma si cu Cif crema...e verificat.Si de pe geam la fel...
... cum se curata cariocile de pe canapea... :cry:
Cu spirt sau otet

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×