Sari la conținut
Forum Roportal
Laur eXtream

De ce sunt femeile atrase de agresivitate ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Educatie pe seductie, iz iu shitting me?

Cum e educatia asta pe seductie?

Sunt multe materiale, mare parte le gasesti pe Internet. Cauta arta seductiei pe google si o sa gasesti. Sau poti incepe prin termeni specifici: kino, ioi, hb si alte prostioare de acest gen.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si a fost vreun moment in viata ta, in care ai aplicat treburile astea, in loc sa inviti pe cineva la o cafea, fara vreun artificiu tehnic ci doar...vrei sa iesim la o cafea/vrei sa facem dragoste-sex?

Astea si parfumurile cu feromoni....

Editat de Mr.Pervy McPervert
  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

lucrurile astea se invata din experienta, nu din carti, nici nu stiu cum e asta, cand esti la intalnire, te gandesti la ce ai citit si aplici ?

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De fapt intrebarea mea e stupida, ziceai cu o pagina in urma ca ai experienta 2 ani cu treburile astea.

Nu prea functioneaza, nu?

Functioneaza mai. Dar daca nu arati bine, te face sa pari complexat si penibil. Nu merg pentru toti. Ceea ce merge pt toata lumea, e sa fie autentic cu sinele sau. Autenticitatea am observat ca da bine in general.

 

Seductia e un marketing al propriei persoane. Se invata, daca chiar vrei.

Editat de Laur eXtream

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca arati bine functioneaza si cand nu spui sau faci nimic in mod special. Nu ti se pare useless un lucru care functioneaza de fapt din cauza a cum arati sau nu?
Adica mai poti atribui merite "tacticilor" astora, din moment ce ele functioneaza doar daca tu arati intr-un fel?
Daca functionau, functionau pentru toata lumea, indiferent de cum arata persoana, indiferent de cum se comporta, iar din moment ce ele functioneaza doar daca persoana arata si se comporta intr-un fel, e logic sa te gandesti ca poate nu vine de la tehnicile alea, nu?


Eu nu cred ca seductia se poate invata.

Sure, vor exista tot felul de cursuri si antrenori, dar asta e pentru interesul lor financiar, nicidecum ca ar putea invata seductie pe cineva.


Si zic ce zic, din cauza ca tre' sa te mulezi pe situatii, tre' sa fii spontan. Ce spui cuiva, spui intr-un context, nu merge sa spui si altcuiva, in alt context, acelasi lucru.

Plus de asta, tre' sa iti dai seama cand e momentul sa spui ce spui, body language, semnale and all that.
I shit you not, vad chestiile astea pe discovery tot timpul!

Editat de Mr.Pervy McPervert
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Seductia este utila celor care arata fizic de la bine in sus. Daca esti urat, slab, fricos si altele asemanatoare, degeaba esti plin de seductie, ca nu arati bine deloc, ci din contra, pari penibil.

 

Eu cred ca e chiar invers. Daca cineva nu arata prea bine sau e chiar urat, eu zic ca are nevoie sa se umple de seductie pe langa faptul ca trebuie sa-i mearga si mintea.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Merge la pitipoancele alea la care viseaza el, il ajuta si mintea lui sclipitoare pentru a le patrunde profund intelectual, ametindu-le cu arta seductiei pe care si-a dobandit-o cu intelectualitatea lui deosebita, dar, din pacate, esueaza mereu realizand ca ii lipsesc muschii si n-a facut nici karate ca sa bata pe cineva si sa le impresioneze.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×