Sari la conținut
Forum Roportal
Dorc

mutare in Norvegia

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

pot sa intreb de ce nu ai luat avion direct catre k-sand? cred ca te costa mai mult asa. Gardermoen e un aeroport unde gasesti f usor iesirile sau alte porti de zbor. nu cred ca folosesti mai mult de max 1 ora de la aterizare pana la decolarea catre K-sand. nu iti pune viza, f rar ti se verifica pass-ul. in mod normal nu trebuie mai mult deca sa iti iei bagajele si sa te prezinti la check in pentru k-sand.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Biletele directe cele mai ieftine, unde durata calatoriei e sub 20 ore, le-am gasit pe la 400 euro, la SAS. Un bilet Buc - Oslo era 116 euro la Air Berlin. Cum am vazut ca sunt f. multe zboruri Oslo - K-sand, mi s-a parut o idee buna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

www.norwegian.no are cele mai bune preturi pe turele interne, iar SAS-ul nu ti-l recomand deloc. e in pragul falimentului si au mari probleme, zboruri cu intarzieri, greve,etc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand ai timp. Oricum, ca imigrant nu poti sa vii direct la scoala in Norvegia, stiu asta. :)

Stiam ca scandinavii sunt buni DJ si am ce invata. Dar nu acum, peste vreo 2-3 ani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

poti sa studiez la conservator indiferent de cata vreme ai stat in NO. ti se cere dovada ca sti norvegaiana la nivel academic, este un test de dat. se numeste Bergen test si nu ajuta la nimic daca nu studiezi :lol: tare, ne facem DJ

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×