Sari la conținut
Forum Roportal
Cumhur

Este bun calculatorul asta pentru hardcore gaming?

Postări Recomandate

Salut toti..

 

Vreau sami fac un calculator de gaming super bun(bugetul este maxim 50mil).. miam facut eu una si nu stiu daca e bun daca placa de baza corespunda cu procesorul.. si sami spuneti varog daca mai trebuie ceva adaugat sau modificat.. scuzatima pentru limbaj nu sunt roman si nu prea stiu sa scriu..

 

Procesor : Intel - Core i7-3820, LGA2011, 10MB, 130W, tray

motherboard : Gigabyte X79-UD3

placa video : Placa Video Gigabyte GeForce GTX 660 OC 2GB DDR5 192bit

Ram : Kit memorie Corsair 4x4GB DDR3 1600MHz Vengeance rev A 1.5V

Harddisk : Hard disk Western Digital 750GB SATA3 7200 rpm 64MB Caviar Blue

Sursa : Sursa Cooltek CVS 550W

DVd writer : DVD-Writer Asus DRW-24B5ST Bulk

cooler : Cooler Cooler Master Hyper412S

Carcasa : NZXT Guardian 921, ATX Mid Tower

 

cam asta e tot? si nu stiu daca e necesar cooler ca din cat stiu imi da cu carcasa dar nu stiu dasca e de ajuns? daca raceste?

si puteti sami spuneti varog daca mai am nevoie de placa de retea si de sunet extra? adica e bun asta cu motherboardul?

 

astept sugestiii mersi mult:)

Editat de Cumhur

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E bun, dar de ce il vrei asa scump ? Placa de baza 1000 lei ? N-are niciun rost. Cauta una pana in 300 lei. Si de ce procesor intel ? 1400 lei ? Ia-ti un AMD pe la 500 lei si zic eu ca e mai mult decat suficient. Ma uitam la FX-4100 si are un raport calitate/pret foarte bun.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E bun, dar de ce il vrei asa scump ? Placa de baza 1000 lei ? N-are niciun rost. Cauta una pana in 300 lei. Si de ce procesor intel ? 1400 lei ? Ia-ti un AMD pe la 500 lei si zic eu ca e mai mult decat suficient. Ma uitam la FX-4100 si are un raport calitate/pret foarte bun.

 

pai am vrut intel ca mia zis un prieten defapt cateva prieteni ca e mai bun si etc.. si am cautat pe net pentru placa de baza si asta era bun ca pot sai mai fa cupgraduri si etc.. dar daca poti sami faci un whishlist ar fi super bine... si iti raman dator..:D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×