Sari la conținut
Forum Roportal
Htenesa

Iubirea - sentiment inaltator ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Totusi, ma gandesc ca ti-ar fi greu sa dai peste EA, daca ai o personalitate foarte deosebita.

Aşa e cel mai frumos, să ai o personalitate deosebită, originală. Un om original, de obicei nu e

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Suna foarte bine ce spui si in teorie functioneaza de minune. In realitate e ceva mai complicat si asta pentru ca la un momentdat poti da peste o"Ea" cu care sa ai f. multe lucruri in comun, sa te intelegi de minune cu ea, sa impartasiti aceleasi idei, idealuri, dar, culmea, sa nu simta acel ceva pentru tine.

Mult mai des intalnim scenariul asta decat acel scenariu in care El si Ea se intalnesc, se potrivesc de minune si se iubesc pana la adanci batraneti.

 

Ce visezi tu, viseaza cam orice barbat sanatos la cap, doar ca in practica lucrurile nu prea se intampla asa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Suna foarte bine ce spui si in teorie functioneaza de minune. In realitate e ceva mai complicat si asta pentru ca la un momentdat poti da peste o"Ea" cu care sa ai f. multe lucruri in comun, sa te intelegi de minune cu ea, sa impartasiti aceleasi idei, idealuri, dar, culmea, sa nu simta acel ceva pentru tine.

Întotdeauna practica e dificilă, faţă de teorie care e destul de simplă. :)

 

De cele mai multe ori, cei cu personalităţi foarte originale asemănătoare, se simt atraşi, şi rămân alături unul de altul, pentru că ei ştiu că doar un singur om din lumea asta îi înţelege: partenerul ! Eu unul aşa sunt.

 

 

 

Ce visezi tu, viseaza cam orice barbat sanatos la cap, doar ca in practica lucrurile nu prea se intampla asa.

Nu e aşa: nu oricine visează să întâlnească persoana asemănătoare lui. Mulţi alţii merg pe varianta: "contrariile se atrag", apoi, după câţiva ani, îşi dau seama ce înseamnă a fi în contradicţie de personalitate cu...partenerul. :)

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am intalnit de curand o tipa care se asemana cu mine (cel putin dpmdv) mai mult ca orice am intalnit in timpurile recente.... Si am incercat sa initiez oarece comunicare cu ea, dar nu prea mi-a iesit....

Dacă nu ţi-a ieşit comunicarea cu ea,

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iubirea - sentiment inaltator ?

 

Este un sentiment care te face sa simti ca zbori, dar numai daca este iubire implinita (impartasita), altfel creeaza doar suferinta sufleteasca.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este un sentiment care te face sa simti ca zbori, dar numai daca este iubire implinita (impartasita), altfel creeaza doar suferinta sufleteasca.

 

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Iubirea e un sentiment asa inaltator..."

Iti da o forta nebanuita...de a inainta, de a te inalta deasupra problemelor din viata. Te motiveaza.

 

Te ajuta sa te cunosti mai bine. Sa evoluezi.

Te ajuta sa fii mai darnic, pentru ca ai de unde da..caci iubirea adevarata iti reincarca mereu bateriile si te face sa te simti mai bogat.

Te face sa simti nevoia de a da mai departe bucuria pe care ti-o aduce in suflet.

Te implica mai tare in viata.

 

Pentru mine iubirea e portia zilnica de fericire...indiferent cat de cacat mi-a fost ziua.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×