Sari la conținut
Forum Roportal
Sei Shonagon

Umorul la feminin

Postări Recomandate

sau ca ti l-eai trasformat in calitati :o: in ochii tai cel putin..si asta se poate,am vazut cazuri :cheer:

Am vazut si asta. Dar, deja, nu mai tine de simtul umorului, nu crezi? Tine de altceva. :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
probabil pentru ca femeile sunt mai inhibate, le e teama sa se arate asa cum sunt in realitate (in special in fata altor femei, care se stie ca sunt mai pretentioase, in special cand e vorba sa judece alta femeie :spiteful: ). De multe ori e deajuns sa sparga gheata una dintre ele si se schimba atmosfera.

Barbatii sunt mai relaxati, isi bat mai putin capul cu astfel de lucruri si chiar femeile, in compania barbatilor, mi se par mult mai dispuse sa glumeasca.

.....cata dreptate ai....la concluzia asta am ajuns si eu, trecand prin diferite grupuri

e adevarat ca si fetele se pot distra "ca intre fete" :doh:pot rade , face poante, prostioare etc. ....dar asta se bazeaza de obicei pe o relati suficient de apropiata...intr-un grup abia format, femeilor le e mai greu sa "sparga gheata" pt ca se gandesc mai totdeauna ce va spune x sau y.....pe cand barbatii urmaresc mai mult sa se distreze si/sa faca impresie. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu neaparat. Eu am vazut si femei care stiu sa se distreze si sa faca poante fabuloase fara a avea o relatie destul de apropiata cu grupul cu care glumeste sau mai stiu eu ce altceva. Chiar si eu sunt un astfel de om. Ca sa sparg gheata, glumesc. E mai usor sa destinzi atmosfera printr-o gluma, decat printr-o mina serioasa. :doh:

Editat de heidy_2006

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Doar vreau sa stiu daca e doar impresia mea sau intr-adevar barbatii au mai mult simt al umorului?

Da, este doar impresia ta. Cred ca nu ai cunoscut INCA o reprezentanta a sexului frumos cu un simt al umorului foarte dezvoltat. Cauta, cauta!!! :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.....cata dreptate ai....la concluzia asta am ajuns si eu, trecand prin diferite grupuri

e adevarat ca si fetele se pot distra "ca intre fete" :doh:pot rade , face poante, prostioare etc. ....dar asta se bazeaza de obicei pe o relati suficient de apropiata...intr-un grup abia format, femeilor le e mai greu sa "sparga gheata" pt ca se gandesc mai totdeauna ce va spune x sau y.....pe cand barbatii urmaresc mai mult sa se distreze si/sa faca impresie. :P

Sunt de acord cu conditia sa fie o relatie apropiata, cu adevarat distractie n-am avut decat cu prietene/colege foarte bune, dinainte atent selectionate :spiteful:

Acum lucrez cu doua fete (una are 38 si una 30 de ani), dar sunt asa de fade...mie imi place sa fac glume subtile, cu subintelesuri si nu oricine le gusta...si rad de una singura, in sinea mea....de!

Duc dorul unui hohot sanatos de ras...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si mie imi place sa fac glume cu "subintelesuri":blink:

Mi se intimpla de multe ori sa fac o gluma cu"subinteles" si apoi sa-mi dau seama ca ceea ce am zis nu e o ideia asa de rea si care numiar fi venit in minte daca nu ma gindeam sa fac o gluma!:good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Doar vreau sa stiu daca e doar impresia mea sau intr-adevar barbatii au mai mult simt al umorului?

 

Eu nu am aceeasi impresie... am cunoscut, deopotriva, si femei, si barbati cu un simt al umorului foarte dezvoltat, atat in familia mea, cat si printre prieteni sau cunoscuti.... din experienta mea n-am putut ajunge la concluzia ca barbatii au mai mult umor decat femeile..... sau viceversa. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cine a spus ca femeile nu au simtul umorului, s-a inselat! In ultimele 3 saptamani am ras in hohote zilnic si numai din glumele si nebuniile unor femei. Nu mai pot, pana si astazi am ras cu pofta de ma doare si acum burta. Deci nu, nu este adevarat ca barbatii au simtul umorului mai dezvoltat. Este complet fals. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cine a spus ca femeile nu au simtul umorului, s-a inselat! In ultimele 3 saptamani am ras in hohote zilnic si numai din glumele si nebuniile unor femei. Nu mai pot, pana si astazi am ras cu pofta de ma doare si acum burta. Deci nu, nu este adevarat ca barbatii au simtul umorului mai dezvoltat. Este complet fals. :flowers:

 

Evident.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×