Sari la conținut
Forum Roportal
Kilkoana

Feminismul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Adica tu recomanzi bibliei sa nu exagereze, dar te feresti s-o spui direct si mi te adresezi mie, in conditiile in care eu n-am spus nimic de la mine :o:

 

Ba tie .

 

Deci nu te-ai lamurit.

 

Eu sau tu trebuie sa te lamuresti ?

Nu ma astept prea mult de la o femeie sa aceepte asa ceva . Ami ales de la feministe .

Editat de Neverknow1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

totusi, daca faci si tu mai multe incercari, poate reusesti sa intelegi faptul ca eu am postat ce scrie in biblie. Sa trag cumva concluzia ca biblia arunca cu noroi in crestinism? :o:

 

 

LA postarile de genul asta ma refeream :

 

Religia a fost creata de misogini, dar care stiau sa profite de pozitia femeii :o:

 

Si e doar un exemplu din muuulte altele .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce iti place atat de mult sa arunci cu noroi in alte religii , mai ales in crestinism ? te intreb ca sa te gandesti tu , ca eu stiu deja de ce .

 

Nu neg ca esti atoatestiutor :lol2: totusi, daca faci si tu mai multe incercari, poate reusesti sa intelegi faptul ca eu am postat ce scrie in biblie. Sa trag cumva concluzia ca biblia arunca cu noroi in crestinism? :o:

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sau tu trebuie sa te lamuresti ?

Nu ma astept prea mult de la o femeie sa aceepte asa ceva . Ami ales de la feministe .

 

Aici nu se discuta daca accept eu sau o alta femeie asa ceva, ci care este pozitia femeii in raport cu barbatul conform marii invataturi crestine.

E treaba mea ce fac eu la mine acasa. Asta nu interfereaza cu intelegerea unui text, ca nu ma cheama Neverknow.

Am o mare rugaminte la tine. Poti sa spui ce varsta ai? Macar cu aproximatie.

 

O fi pentru tine sofism si nesimtit. Eu vorbesc din punctul de vedere a unei femei in cauza, nu stiu tu din ce punct de vedere te consideri.

 

Ti-a facut un compliment cand l-a numit sofism.

Editat de Allexandrra
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu suntem egali atat timp cat doar barbatii merg la razboaie, cedeaza locul in autobuz, sunt datori cu flori, atentii si iubire versnica.

 

Deacord, dar aici vorbim din punct de vedere crestin, si nu social .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aici nu se discuta daca accept eu sau o alta femeie asa ceva, ci care este pozitia femeii in raport cu barbatul conform marii invataturi crestine.

 

Ti-a aratat Black_valvet ce spune Biblia despre asta .

Nu mi se pare ca ar mai fi ceva de adaugat ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ti-a aratat Black_valvet ce spune Biblia despre asta .

Nu mi se pare ca ar mai fi ceva de adaugat ...

 

Am citit Biblia cap coada. Si stiam bine versetele respective. Puteam chiar si sa le gasesc. Vezi ca exista Biblia ortodoxa online, care are o functie de cautare.

 

 

 

 

Ai si tu impresia ca discutiile tind catre, ba tu, ba tu, s

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×