Sari la conținut
Forum Roportal
Mardia

Cum se obtine azil politic?

Postări Recomandate

In Romania de astazi daca ai votat la referendumul de demitere a presedintelui esti anghetat de DNA si Parchet. Nu am votat pe liste suplimentare, am votat la circumsciptia electorala unde sunt arondata si totusi exista probabilitatea de a fi anchetata ca si cum as fi un faptuitor de te mir ce crima. Batalia politica a depasit orice limita. Procurorii au intrat in forta in satele romanesti merg din poarta in poarta cerand votantilor sa jure cu mana pe biblie ca au votat corect, sunt intrebati daca semnatura de pe liste le apartine si sa dea declaratii scrise de procurori si 'faptuitorul trebuie sa le semneze. De Sfanta Maria - 15 august oamenii au fost scosi de la slujba din biserica ca sa dea declaratii. La oras si in Ardeal au fost ridicati in dube cei care au facut parte din comisiile de votare. A fost cazul unei mame a unui copil de 1 an care a fost nevoita sa-

si paraseasca copilul si dusa la municipiul de judet pentru a i se lua declaratii, desi nu erau dovezi clare de frauda electorala. Probabil de maine toti cei care am votat vom infunda puscaria pentru ca nu l-am ascultat pe Basescu si am votat! Orice limita a decentei a fost depasita. Putem toti cei 7,5 mil. de votanti sa cerem azil politic?! Poate o alta tara a UE sau SUA ne vrea daca tot il sustin asa de mult pe presedintele nostru care nu mai are nevoie de noi deoarece indraznim sa ne opunem metodelor lui neortodoxe de guvernare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Putem toti cei 7,5 mil. de votanti sa cerem azil politic?!

 

Individual se cere Azil Politic in oricare tara si incearca personal la Ambasada Americana ca sa afli raspunsul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Probabil de maine toti cei care am votat vom infunda puscaria pentru ca nu l-am ascultat pe Basescu si am votat! Orice limita a decentei a fost depasita.

 

Faci niste presupuneri idioate.

 

Ceea ce se intampla este normal la ce fraude s-au facut.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In Romania de astazi ......

 

Se vede ca citesti presa! 8)

Ce este asa greu sa verifice cei care au votat ca semnatura din listele de votare le apartine si nu s-a facut vreo frauda cu votul lor? Cred ca exagerezi asupra situatiei si nu este un motiv de a merge pana la a cere azil politic. :think:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se vede ca citesti presa! 8)

Ce este asa greu sa verifice cei care au votat ca semnatura din listele de votare le apartine si nu s-a facut vreo frauda cu votul lor? Cred ca exagerezi asupra situatiei si nu este un motiv de a merge pana la a cere azil politic. :think:

Tu ti-ai mai dori sa traiesti si sa-ti cresti copiii intr-o tara in care procuratura te scoate din biserica ca sa te puna sa juri pe o biblie de pe capota masinii ca ai votat si ai respectat legea? De ce nu cauta eventuale voturi duble pentru ca fiecare avem un singur CNP si apoi sa mearga la sigur nu sa timoreze populatia. Si nu numai ca timoreaza dar induce cu buna stiinta ideea ca e nelegal sa votezi. Am trait si in comunism si asa ceva nu s-a intamplat. Imi amintesc ca in clasa a 11-a m-am asezat cu pe un drapel al PCR ca sa nu ma murdaresc pe iarba si desi un mare trepadus PCR-ist era sa faca apoplexie s-a limitat sa-mi explice de ce nu-i bine sa mai fac un astfel de gest. Ca studenta am refuzat de 2 ori sa particip la sedinte de partid care sa ma transforme intr-o Pcr-ista si nu m-a intrebat nimeni de sanatate. Acum trebuie sa votez cum imi dicteaza Basescu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...Am trait si in comunism si asa ceva nu s-a intamplat. ...

 

 

Nu, atunci se daramau bisericile 8) si nu conta daca votezi, cu cine votezi, ca tot aia ieseau ! :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×