Sari la conținut
Forum Roportal
rizzom

Anxietate, fobii, obsesii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu mi-am descoperit nici o fobie sau obsesie pana acum. Acum vreo 8-9 ani imi era frica de intuneric...dar m-am vindecat prin "plimbari" cat mai multe prin intuneric...uneori singura, alteori avand :cheer: companie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-e frica sa dorm singura in casa... e aceeasi frica ca in copilarie. Asa ca daca "sensul vietii mele" pleaca in delegatie, dorm cu lumina aprinsa si cu radioul mergand... odihna din plin! Interesant insa cand calatoresc si dorm in hotel nu imi este frica...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu sunt obsedata de vecinu meu de 8 luni :cheer: si nu reusesc sa scap de obsesia asta... :good:< sugestii? ;:hi:

:cheer: sugestii gaseste i defecte sa ti se para neinteresant

 

mie imi este frica de zgomote noaptea cand trosneste mobila bate cineva in perete etc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, sunt o persoana anxioasa. Si am o fobie sociala fantastica. De obicei, cu necunoscuti, dar mi se intampla si cand stau intr-un bar cu prietenii, la masa. Ma iau asa niste nervi pe nepusa-masa si...

Mai sunt obsedata de felul in care arat, niciodata o haina nu-mi sta destul de bine, niciodata nu am alergat destul s.a.md.

Niciodata nu ies din casa nespalata pe dinti si nedata cu parfum. Unul din viciile mele este fumatul, fumez mult pentru simplul fapt ca-mi place, atat gestul, cat si senzatia. De fiecare data cand trag fumul in piept imi imaginez cum se umplu plamanii, cum se ""murdaresc", cum ajunge nicotina la creier, s.a.m.d. (este o obsesie).

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

psihic puternic poate, dar nu vad ce legatura are cu personalitatea.... eu am o problema cu moliile si fluturii mari.Sincer, cand vad unul pe perete m-apuca bazdacii si chem pe cineva sa il ia de acolo.stiu ca nu are sens ca nu fac nimic rau, dar sunt singura mea fobie...nu am mai intalnit pe nimeni cu acesta problema .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×