Sari la conținut
Forum Roportal
-Lotus-

Care-i mai "dastept" ?

Evaluează acest topic

  

7 membri au votat

  1. 1. Care e mai "intelijent" ;)



Postări Recomandate

Nu ai inteles . Inteligenta inseamna ca poti manipula..

 

Inteligenta nu se rezuma deloc la manipulare. Femeile care simt mila sunt putine. Nu confunda mila cu compasiunea. Iar o femeie, nu sta niciodata cu un barbat din mila, fara un interes ascuns. Femeilor in genereal le repugna barbatii demni de mila. Pe lucrul asta nu se poate generealiza nici in mica parte. E clar ca te-a marcat vreo experienta...si atat.

 

 

Nu te grabi . Asa cum se incing rapid asa le si trece rapid . Femeile inca mai raman incinse . :o:

 

Dream on.. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ce am scris acolo , si nu are nimic de a face cu ce spune ea .

Tie si daca-ti pune omul citatul pe nas, nu recunosti. :focus:

 

Inteligenta nu se rezuma deloc la manipulare. Femeile care simt mila sunt putine. Nu confunda mila cu compasiunea. Iar o femeie, nu sta niciodata cu un barbat din mila, fara un interes ascuns.

Mi-ai luat vorba din..taste. Subscriu. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tie si daca-ti pune omul citatul pe nas, nu recunosti. :focus:

 

Pune-l ca vrea sa fiu facut de ras . Astept :roll:

 

Inteligenta nu se rezuma deloc la manipulare. Femeile care simt mila sunt putine. Nu confunda mila cu compasiunea. Iar o femeie, nu sta niciodata cu un barbat din mila, fara un interes ascuns. Femeilor in genereal le repugna barbatii demni de mila. Pe lucrul asta nu se poate generealiza nici in mica parte. E clar ca te-a marcat vreo experienta...si atat.

 

Nu e nici o compasiune . Femeile nu stau cu barbati din mila ? O femeie care preia toate treburile casei ca barbatul

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pune-l ca vrea sa fiu facut de ras . Astept :roll:

Sigur ca da...am mai auzit io... :stars:

Si daca incep acum sa caut, o sa spui CA NU AIA AI VRUT SA ZICI... :focus: Asadar, n-are sens..

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu e nici o compasiune . Femeile nu stau cu barbati din mila ? O femeie care preia toate treburile casei ca barbatul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De cele mi multe ori, in astfel de cazuri, barbatul chiar nu e capabil. Iar in epoca moderna sunt femei relativ putine care stau cu barbati incapabili.

 

Asta e o manipulare a femeilor de secole prin impartirea in atributii . E de ajuns sa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aici nu se lauda nimeni, discutam pe marginea unui studiu. Si sa raportam asta la experienta fiecaruia de viata, as fi vrut eu.

 

Mno, bon.Acu' , @Arcangelo, sper ca te-ai prins ca am glumit. Te respect si te admir pt puterea si curajul tau. Si mai ales pt sinceritate... asa cum te-am perceput eu din postarile tale.

 

@Fiero, si eu cred ca dragostea prosteste. Nu iubirea. Numai ca iubirea dpmdv e un fenomen pe cale de disparitie. Ceea ce in epoca moderna numesc oamenii iubire, nu e nici pe departe.

 

Apoi, una peste alta, ca sa fim sinceri pana la capat, cred ca ne cam invartim dupa deget ca sa nu suparam pe nimeni. Dar, din nou spun, in ansamblu, eu cred, ca femeile chiar sunt mai inteligente decat barbatii. Si cred ca au fost dintotdeauna, numai ca in alte epoci nu li se dadea voie sa se exprime. Acum, cand li s-au dat drepturi: de exprimare, de vot, de munca, de egalitate, etc, si-au pus si mai tare mintea la contributie si au descoperit ca si ele pot gandi chiar mai eficient decat barbatii.

Cred ca niciodata nu s-a facut diferenta clara intre iubire si dragoste, Rose's. Am citit astazi pe un blog ce spunea cineva vis-a-vis de persoana pe care sustinea ca o iubea . Cam asa suna: degeaba par la suprafata a exploda de fericire cand sunt cu tine, daca in interiorul meu fiecare fibra mi se sparge. :)

Nu stiu daca ar fi fost posibil ca avand dintotdeauna drepturi egale cu barbatii femeile sa fie mai destepte decat acestia. Poate ca pe mare parte din ele nu le-ar fi interesat sa profite de drepturile respective. Eu raman la parerea mea: exista oameni destepti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iar in epoca moderna sunt femei relativ putine care stau cu barbati incapabili.

 

Sa fie asta unul din motivele pentru care multi barbati prefera femeile stupide?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×