Sari la conținut
Forum Roportal
-Lotus-

Care-i mai "dastept" ?

Evaluează acest topic

  

7 membri au votat

  1. 1. Care e mai "intelijent" ;)



Postări Recomandate

Desteptaciunea inseamna echilibru . Femeile nu il au , asadar studiu e prost . :o:

E foarte urat sa generalizezi la modul acesta. E ca si cand o femeie spune ca toti barbatii sunt porci.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Barbatul a jucat-o pe degete si a decis el in locul ei si ea saraca nici nu si-a dat seama si are impresia ca a gestionat situatia . :o: Nu e intuitie ci sunt manipulate subtil de barbati. E foarte usor sa manipulezi pe cineva care nu stie ce vrea scotind in evidenta ca ce vrea este ce vrea partenerul . Si in capcana asta pica femeile la greu .

Ai scris un adevar. Doar ca ceea ce spui despre barbat, e valabil pentru femeie si invers. :lol:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:haha: Hai ca asta-i tare. Pai nush pe unde spuneai ca femeile-s alea manipulatoare.

Io cred ca reprezinti rebelul fara cauza care se razvrateste si contrazice doar de dragul...rebeliuni. Te cam schimbi dupa cum bate vantu' si le faci pe toate o mare varza 8)

 

Nu am spus asa ceva nicaieri . Cred ca ma confunzi . Adu dovada si atunci vorbim .

 

Nu sunt rebel deloc , Constat si trag concluzii . E simplu . Si sunt din pacate adevarate . :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai scris un adevar. Doar ca ceea ce spui despre barbat, e valabil pentru femeie si invers. :lol:

 

Daca mergem cu analiza mai departe , femeile sunt mai predispuse sa actioneze

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am spus asa ceva nicaieri . Cred ca ma confunzi . Adu dovada si atunci vorbim .

Ok, pana gasesc dovada, nu ai spus.

Nu sunt rebel deloc , Constat si trag concluzii . E simplu . Si sunt din pacate adevarate . :o:

 

Iar ce constat eu, este ca tu te raportezi la o singura experienta in care femeii i-a fost mila de tine si tu, in felul asta (crezi tu ca) ai manipulat-o. Pt ca te agiti foarte tare cand e vb de mila femeilor pe care nu a adus-o nimeni in discutie. Mila si inteligenta sunt doua lucruri diferite, al caror sens se pare ca nu il cunosti, ci doar il proiectezi asupra altor atribute.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ok, pana gasesc dovada, nu ai spus.

 

 

Iar ce constat eu, este ca tu te raportezi la o singura experienta in care femeii i-a fost mila de tine si tu, in felul asta (crezi tu ca) ai manipulat-o. Pt ca te agiti foarte tare cand e vb de mila femeilor pe care nu a adus-o nimeni in discutie. Mila si inteligenta sunt doua lucruri diferite, al caror sens se pare ca nu il cunosti, ci doar il proiectezi asupra altor atribute.

 

Nu ai inteles . Inteligenta inseamna ca poti manipula

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am spus asa ceva nicaieri . Cred ca ma confunzi . Adu dovada si atunci vorbim .

 

Nu sunt rebel deloc , Constat si trag concluzii . E simplu . Si sunt din pacate adevarate . :o:

 

Nu te confunda deloc. Reciteste singur ce ai postat pe topicul "dragostea dureaza vesnic?"

Faptul ca tu constati si tragi concluzii, nu ridica "adevarul" tau la rang de adevar universal valabil!

Asta e parerea pe care tu ti-ai format-o. Atat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu te confunda deloc. Reciteste singur ce ai postat pe topicul "dragostea dureaza vesnic?"

Faptul ca tu constati si tragi concluzii, nu ridica "adevarul" tau la rang de adevar universal valabil!

Asta e parerea pe care tu ti-ai format-o. Atat.

 

Stiu ce am scris acolo , si nu are nimic de a face cu ce spune ea .

 

Nu am spus ca ridica la rang de adevar universal , dar daca pot fi combatut astept argumente si practica din jur le confirma sau infirma . :o:

 

Barbatii sunt rationali doar pana li se incinge..."creierasul":o:. Si sunt mai predispusi la o incingere rapida decat femeile.

 

Nu te grabi . Asa cum se incing rapid asa le si trece rapid . Femeile inca mai raman incinse . :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×