Sari la conținut
Forum Roportal
euinsami

Combate fata ascunsa a discriminarii

Postări Recomandate

Poti demonstra asta in privinta mea?

In topic e vorba de discriminarea majoritatii(familiei traditionale) ..nici macar de catre minoritati,

 

Majoritatea nu poate fi discriminata.E nonsens...de catre cine?

Exista pentru ca a lasat omului cel mai pretios dar -liberul arbitru

 

Invoci liberul arbitru atunci cand n-ai alt argument plauzibil.

De ce are liber arbitru lasat, daca religia se preda inca din scoala primara, cand acesta (liberul arbitru), inca nu-i format?Si de ce exista botezul daca exista liberul arbitru?

Dumnezeul asta atat de darnic cu "liberul arbitru" sa ma lase sa ma formez intelectual pana la maturitate, si apoi sa ma puna sa aleg.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu te lasa, oamenii nu. Oamenii au considerat ca e mai usor sa-i boteze pe toti cand sunt mici, nu Dumnezeu.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

-nu e cazul ca o minoritate sa pretinda a fi cununati de slujitorii lui Dumnezeu

atata vreme cat Dumnezeu insusi condamna homosexualitatea

 

Tu realizezi discriminarea ( DISCRIMINAREA ) din aceasta propozitie?!

 

Care este problema pentru care nu sunt de acceptat? Faptul ca reprezinta o MINORITATE ?!

 

Prin silogism, daca ar fi majoritari, biserica nu numai ca s-ar grabi sa ii cunune, ci sa si recomande drept credinciosilor calea cea dosnica, nu ?!

Apoi (daca chiar exista in forma descrisa), Cel Prea Slavit, Prea Bun, Prea Gratios, nu pare sa fie totodata si Cel In Toate Mintile, daca isi condamna propria creatie.

 

Ah !...am inteles, ii pedepseste pe altii pentru eroarea Lui in creatie . Halal exemplu de asumare a responsabilitatii, neneaca !

Editat de 5 o'clock
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Majoritatea nu poate fi discriminata.E nonsens...de catre cine?

 

 

Se poate. Atunci cand majoritatea nu detine puterea. Intr-un regim dictatorial de exemplu.

 

Tu ai impresia ca numarul conducatorilor este mai mare decat cel al gloatei?!

 

Sau ca conchistadorii lui Cortez erau mai numerosi decat populatia azteca spulberata?!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Care este problema pentru care nu sunt de acceptat? Faptul ca reprezinta o MINORITATE ?!

 

Unde am spus eu ca ei sunt de neacceptat ?

Nu sunt dintre cei care sa-i huiduie si nici n-as putea sa ma alatur religiosilor 'zelosi' care arunca cu rosii stricate

pentru ca atunci si ei ar putea foarte bine sa se intoarca si sa arunce inapoi cu oua clocite

pe principiul nerespectarii indemnului lui Isus "Cine n-are pacat sa arunce primul cu piatra"

 

Ce spun eu este ca nici ei nu trebuie sa se manifeste violent impotriva majoritatii

Si nici nu cred ca ar face-o, si nici nu cred ca sunt multi cei care doresc cununie bisericoasa,

 

daca cineva cu maaare 'grija' de ei (a se citi interese) ..nu si-ar baga coada zornaitoare

Editat de euinsami

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Spor la treaba!!! identica actiune cu al comunistilor cand in mare secret erau pusi pe treaba sa combata misticismul adica religia :yahoo: Cu evolutia umana, se schimba si in acest capitol metodele de discriminare, cele vechi nu se mai folosesc ca nu mai sint actuale nici termenii poate, iar unii ar crede ca nu mai exista :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exista un singur lucru care le face imputernicitilor forurilor inalte cu interese in domeniu

parul maciuca

cuvantul cheie:

ex-gay

- si ei stiu de ce -

 

in July of 2009, an alleged homosexual penguin in a California zoo was debunked. Peter LaBarbera reported:

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Emotionant si sublim totodata.

Am plans cu fata in mouchoir.

 

 

Ca mi-am amintit titlul topicului,....cum combati tu fata ascunsa a discriminarii postand asta?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×