Sari la conținut
Forum Roportal
soogee

Bruiaje in comunicarea pe forum

Postări Recomandate

Am remarcat la tine ca de obicei nu ai de adus contributii la dezbatere.

 

Daca prin contributii la dezbatere intelegi doar idei/concluzii care iti plac tie ...

 

De obicei, nu stiu daca mereu, dar am observat acest pattern la tine, tu cauti sa te afirmi prin postarile tale, sa iti confirmi existenta, sa adaugi un plus de valoare la aura pe care ti-ai creat-o.

 

Nu mai stau sa ma refer la celelalte aprecieri postate de tine, nu ma intereseaza ce crezi tu. Nu ma mira ca nu-ti place cand ceilalti observa lucrurile neplacute pe care le faci si iti spun neplacut despre tine. Este treaba ta ca incerci sa raspunzi agresiv, ca nu vezi in jurul tau decat oameni blocati, incapabili de evolutie, frustrati etc. Eu am spus ceea ce se vede in reactiile tale, restul nu ma mai intereseaza. Mai departe: good luck, have a good life.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dac-ar fi intr-adevar permisa libertatea de exprimare (fara repercursiuni), foarte multi ar fi indreptatiti sa-mi spuna sa ma mut pe o insula pustie, cu toti cei care sunt ca mine. Lumea adevarata e pentru pragmatici, adaptabili si mai putin idealisti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pacat ca cei mai multi frustrati imbraca masca "pragmaticului", crezand ca daca se limiteaza la asta, nu or sa-si mai faca iluzii pe care sunt incapabili sa le materializeze.

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oameni nemultumiti de ceva anume. Uneori nemultumirea e fireasca, si si-o formeaza din cauza unor idei gresite pe care le au. Alteori, sunt doar atat : nemultumiti, si doresc sa schimbe totul. Ca sa fie si mai usor de observat, se straduiesc din greu sa se lupte cu "iluziile" altuia, dintr-un fel de invidie infantila. Probabil toti suntem asa din cand in cand, dar la unii prea persista. Mai bine accepti o realitate asa cum e ea, cu bune si rele, decat sa-i vezi doar partile rele si sa tot trancanesti altora ca se mint ca le vad si pe alea bune.

Editat de Renaissance'91
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×