Sari la conținut
Forum Roportal
Ciocoflenderul

Sansele tanarului pensionar chirias de a isi gasi o nevasta

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Asadar am prezentat succint situatia in titlu.Locuiesc intr-ul oras de 35 000 de locuitori,monoindustrial,somaj endemic,salariul minim fiind cel care e platit cam peste tot adica cam 550 ron in mana.Eu sunt pensionar chirias am o garsoniera conf 1,boiler,aragaz,tv cablu,internet mobil pt laptop,deci o situatie rezonabila.Urat nu sunt,nici frumos asa prezentabil as zice,cultura enciclopedica,dar am o mare problema,nu sunt sociabil,sunt singuratic,toata viata am fost,nu am un cerc de prieteni,de fapt nu am deloc prieteni,nu am simtit nevoia vreodata sa am.Pensionat medical pt o afectiune a coloanei vertebrale care nu permite munca fizica,statul in picioare mult timp,exp[unerea la frig,etc.Am incercat sa cunosc o femeie pe net pt o relatie serioasa dar cele care m-au acceptat erau cam uratele si/sau cu unul doi copii in intretinere si fara serviciu.Cele care mi-au placut nu au fost interesate de o relatie cu mine spunandu-mi ca castig prea putin sau ca ar trebui sa muncesc la negru ca sa traiesc mai bine.Mie imi ajunge cat castig,de ce ar trebui sa muncesc pt a fi acceptat de o femeie nu inteleg.Oricum legal nu pot si nici nu am ce.Imi dau seama ca femeile dragute cel putin sunt foarte curtate si au de unde alege.Dar daca as alege una mai urata si mai in varsta,ar fi o solutie rezonabila ma intreb si va intreb?Sfaturi,sugestii,recomandari daca aveti sunt binevenite.Arogantele nu!Am fost casatorit intre 26 si 29 de ani cu o femeie mai tanara cu 8 ani ca mine.Copii nu am avut pentru ca nu mi-am dorit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

.Dar daca as alege una mai urata si mai in varsta,ar fi o solutie rezonabila ma intreb si va intreb?

 

 

in cazul tau, deloc.

bani canci, servici canci, sex canci.............pana si cele urate si mai in varsta au niste standarde.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar daca as alege una mai urata si mai in varsta,ar fi o solutie rezonabila ma intreb si va intreb?

Tu vrei sa-ti iei observ menajera, bucatareasa sau colega de garsoniera?!

Sau astea crezi tu ca sunt criterii in alegerea partenerului de viata?

 

Sincer, te compatimesc ca ai ajuns la 40 de ani si nu ai nici macar o vaga idee despre viata.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de ce, fezandat ar avea mai mult succes ?

iti dai seama ce tare ar prinde cand povesteste el ca una mai in varsta ca el l-a pocnit de i-au sarit ochii...poate asa ii sar si pretentiile....ii imbunatatesc CV-ul :jester:

 

asta e partea buna...

 

dar cand am citit ce a scris primul gand a fost: ce ti-as da una in mufa :crazy:

Editat de Salvie
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Gandesti foarte mercantil alegerea unei partenere de viata.

Dar nu-i bai; daca ai grija sa fii sincer mereu, la un moment dat poti gasi pe cineva cu acelasi tip de gandire.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×