Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Crezi ca omul se schimba usor ? :)

Depinde de profilul lui psihologic. Unii au capacitatea sa se adapteze mai usor.

Nu vizez schimbarea..ci auto-cunoasterea. De acolo incep primii pasi.

Fiecare in ritmul lui.

Editat de stupid_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar fata recunoaste ca a gresit.

 

si ce? asta-i da dreptul de a-l lua inapoi?

 

ce? el e un catel? azi te dau afara, iar maine, ca ploua te chem in casa, eventual sa ma si incalzesti la picioare?

 

prost o fi de-o veni... inteleg ca in orice cuplu pot exista discutii, dar de la vorbe pana la a se da unul pe altul afara, e mai mult decat discutii... ceva e lipsa aici, si omisiunea e facuta voit de catre initiatoarea topicului...

de-aia tind sa iau de buna reactia individului...

 

nu... inapoi nu mai vine...

 

si - desi postez impotriva curentului feminist - care te sustine, @tacerea_mea, sa stii ca nu cred ca meriti sa ai un barbat langa tine...

Editat de Leonking
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e asa de grav faptul ca l-am scos afara, cum spune el, incat se pot sterge din inima si dinn creier cei 3 ani jumate ??? nu inteleg, voi intelegeti?

Pai... grav e, dar... nu acum te-a scos de la inima, ci pe parcurs. A strans fiecare cearta aiurea si fiecare criza de isterie si fiecare rahat de tip "mi se pare ca ridici tonul" si restul suitei de tampenii, iar asta cu datul afara doar i-a confirmat ceva ce oricum banuia: ca nu va potriviti si ca dragostea ta este una egoista, per ansamblu. Adica il tii pentru tine, nepasandu-ti prea tare de cum se simte el.

E doar o presupunere, dar daca am dreptate, nu mai cauta iubiti humans, ca astia nu stau asa. Ia-ti un caine. Daca unul n-ajunge, ia-ti doi.

 

poate cineva sa stearga tot ce a fost in cateva zile? pui capat asa... unei relatii?

Sa stearga nu... Sa puna capat, da. Unele relatii sunt lipsite de speranta. Sau si daca exista speranta, sunt lipsite de sorti de izbanda.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

intrebarea mea... poate cineva sa stearga tot ce a fost in cateva zile? pui capat asa... unei relatii?

depinde...poate in cei trei ani v-ati certat mai mult decat se cearta de obicei cuplurile, aceasta fiind un semn ca de fapt lucrurile nu mergeau de multa vreme bine, iar el s-a distantat de tine de mult. Totusi, daca aveti o relatie stransa, dupa ce ii trece supararea e posibil sa revina. Orgoliul e mare si la femei si la barbati, deci e important ca tu sa ramai umila, sa-ti recunosti greseala. Mai asteapta, poate se rezolva ceva. Daca nu, inseamna ca oricum era timpul sa se termine relatia.

 

Iar acum, din perspectiva persoanla, eu n-as fi putut sa-i spun omului pe care-l iubesc sa iasa din casa mea. E o jignire prea mare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iar acum, din perspectiva persoanla, eu n-as fi putut sa-i spun omului pe care-l iubesc sa iasa din casa mea. E o jignire prea mare.

 

Eu una,as fi putut.De fapt am si facut asa.Si nu din iubire egoista,ci din faptul ca daca ma ranea sau se purta prosteste,asta merita respectivul.Eu una nu stau la discutii daca nu mai merge relatia.Insa daca dau pe cineva afara din casa mea,nu-l mai caut apoi.Altfel,nu fac chestii din astea,daca mai tarziu stiu ca le voi regreta.

 

Nu se inseala. Insa fata are optiunea: sa il schimbe cu altul.

 

:good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce legatura are asta cu faptul ca el ii spune ca nu merita un barbat langa ea?

 

iar ridicam probleme de exprimare?

 

eu am scris CE CRED EU, nu i-am spus ei ca nu merita nustiu ce...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am scris CE CRED EU, nu i-am spus ei ca nu merita nustiu ce...

D'acord. Insa esti prea aspru cu domnisoara. In relatii de amor, este cineva fara de greseala?

Mai mult, cum crezi tu ca trebuie sa fie o femeie pentru a merita un barbat langa ea?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×