Sari la conținut
Forum Roportal
Andraxz

Probleme menstruale

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna ziua..sunt nevoita sa cer ajutor aici(respectiv pareri) ,de cateva luni ,cam din decembrie ,cantitatea de sange din timpul ciclului a scazut... totul fiind ca si pana atunci.ce poate fi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

totul fiind ca si pana atunci.

nu inteleg exprimarea, ce vrei sa zici?

 

 

ai schimbat ceva din decembrie? in alimentatie? atinconceptionale? iubit sau nu? ia zi tot

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua..sunt nevoita sa cer ajutor aici(respectiv pareri) ,de cateva luni ,cam din decembrie ,cantitatea de sange din timpul ciclului a scazut... totul fiind ca si pana atunci.ce poate fi?

Cauzele pot fi foarte multe. Tu astepti un diagnostic de la un forum?

De ce nu mergi la un consult de specialitate?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cel mai bine ar fi sa te duci la un control ginecologic, si in primul rand,sa nu te mai stresezi atat.. ca influenteaza foarte mult.. daca nu ai posibilitatea financiara pentru o clinica particulara,iti sugerez sa te duci la medicul de familie,pentru a capata o trimitere:astfel,consultatia va fi gratuita la o clinica de stat.Bafta!:*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

scuze,chiar m-am exprimat incorect..aa..restul chestiilor ramanand la fel, doar cantitatea de sange fiind mai slab cantitativ.

nu am schimbat decat tara,iubitul acelasi, alimentele sa fie diferite, clima, eu sunt stresata sa nu fie vorba de sarcina.

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aaaa daca ai schimbat tara, clima da poate influenta menstruatia :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca ai menstruatie,indiferent de fluxul acesteia,eu cred ca nu e posibila o sarcina..ai facut niste teste de sarcina,ca sa fii convinsa?:-? este cel mai bine asa..

 

si eu as avea o problema cu referire la mentruatie,mai concret,intarzierea ei,chiar si cu terminarea unui tratament prescris de medicul ginecolog...ma poate ajuta cineva cu niste pareri?:D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu m-am gandit pana acuma la sarcina, nu am nici o simptoma de aia..dar cum s-a zis mai sus, ar trebui sa fac un control ginecologic cat mai repede.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e musai, poti sa ai menstruatie si sa fii gravida. Sau cel putin in prima luna de sarcina in loc de menstruatie ai niste pete vreo zi doua tre si crezi ca ti-a venit ciclul, dar poti fi gravida.

Pe de alta parte eu am patit-o schimbat mediul. Am mers vara la munte si desi eram la mijlocul ciclului am avut 2 zile sangerari abundente chiar :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×