Sari la conținut
Forum Roportal
Andraxz

Probleme menstruale

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

da,asa e.:) ideea e ca stii cum se spune: nu trebuie sa astepti sa ai probleme,ca sa ajungi la un control ginecologic..cel mai sanatos si sigur este o vizita:) ...

 

oricum,nu umbla desculta :( ai grija sa nu racesti, ca si racelile pot duce la inflamatii si de aici fluxul ciclului se poate da peste cap. :*

 

aveeam si eu cateva nelamuriri..:( mi-a intarziat ciclul aproape doua luni,si prin faptul ca nu mi se mai intamplase niciodata,am considerat ca trebuie sa ajung la un consult..Am reusit sa imi cumpar tratamentul prescris de medic,ce consta in Doxiciclina,Flamexin,Utrogestan,12 ovule de Cervugid,anticonceptionale Artizia si pliculete de Septovag,pentru infuzii intravaginale,dupa fiecare contact sexual..Am terminat tratamentul cu pastile,si cel cu ovule, mi-am facut doua spalari,insa menstruatia tot nu apare..Ce sa mai fac?:( Ca sunt stresata rau:( Sa mai ma programez o data si sa cer o ecografie?:(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

poate cineva sa ma ajute cu un sfat,please?:(

 

pai..ai grija cu umblatul desculta:) si eu recomand sa stai seara,sau cand poti tu si esti mai relaxata,cu piciorusele in apa fierbinte cu sare:X ... :) o sa treaca usor raceala.. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

poate cineva sa ma ajute cu un sfat,please?:(

 

pai..ai grija cu umblatul desculta:) si eu recomand sa stai seara,sau cand poti tu si esti mai relaxata,cu piciorusele in apa fierbinte cu sare:X ... :) o sa treaca usor raceala.. :)

 

Pai,daca nu esti cumva,insarcinata :spiteful: atunci,fa o cura de minim 3 luni cu cretisoara,coada soricelului si napraznic. :friends:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Help, am si eu o problema!! Am luat anticonceptionale timp de un an si jumatate, apoi le-am intrerupt in decembrie anul trecut. De atunci mi-a venit menstruatia cu intarziere de pana la 14 zile, apoi ultima data in martie mi-a venit la 3 saptamani, deci o sapt mai repede decat e normal, apoi pana acum nu mi-a mai venit deloc. Contact sexual nu am avut deloc in aceasta perioada. Ar trebui sa ma ingrijorez sau nu?? Sa mai astept totusi sau sa merg la medic?? Ar putea fi ceva grav? :((

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mergi la un control, e mai sigur, nu e de jucat cu asa ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o problema f. serioasa.. Am luat anticonceptionale timp de 2 ani,fara nici o pauza.. Cand am renuntat la pilule am avut numai dereglari menstruale... Am fost la diferiti medici,dar problema nu a disparut... Am 4 ani de cand incerc sa revin la normal,dar nimic.... Ce pot sa fac? Ma poate ajuta cineva,macar cu un sfat ceva.. Multumesc frumos!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×