Sari la conținut
Forum Roportal
e-X-plorer

Ce parere aveti de COSMOTE?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nu am nimic impotriva cosmote-ului. oricum au acoperire aproape 80% si au tarife si oferte destul de convenabile, si la abonament la fel. plus ca in functie de abonamentu pe care il doresti poti sa primesti telefonu gratuit. acu depine si de preferintele fiecaruia, oricum....cred ca o sa bata connexu care incepe sa se cam duca. nu prea mai au vanzari chiar asa de mari.

 

nu am nimic impotriva cosmote-ului. oricum au acoperire aproape 80% si au tarife si oferte destul de convenabile, si la abonament la fel. plus ca in functie de abonamentu pe care il doresti poti sa primesti telefonu gratuit. acu depine si de preferintele fiecaruia, oricum....cred ca o sa bata connexu care incepe sa se cam duca. nu prea mai au vanzari chiar asa de mari.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut abonament la Cosmorom din 2002, si saptamana trecuta am trecut pe Vodafone. Motivul pentru care am fost super multumita de Cosmorom a fost ca taxarea se facea la primele 20 de secunde, nu iti lua un minut ca celelalte retele. SI eu dadeam foarte multe telefoane scurte gen: cand vii? in juma de ora. pa!, asa ca imi era foarte avantajos. Acum insa de cand cu Cosmote au trecut la taxarea la minut, si de aceea am trecut si eu pe Vodafone ca nu mai am nici un avantaj de la Cosmo (aveam abonament de 12 euro cu 75 minute incluse, 10 sms, pe cand era taxarea veche.) si nic prieteni care sa fie pe Cosmo sa beneficiez si eu de alea 300 minute.

Ce era nasol era acoperirea. Erau momente cand nici in lift nu aveam semnal, jalnic.

PE scurt, Cosmorom era misto, Cosmote naspa. Pentru mine.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am orange, de o buna perioada de timp. De connex alias vodafone m-am saturat, pana peste cap, intr-un an de zile si nu mai vreau.

Am achizitionat o cartela cosmote reincarcabila. De ce? In schimbul unui sms, catre ei, primesti 300 de min si 300 sms in retea. Asta costa 2.51 euro pe luna. Eu sunt de parere - chiar si in cazul in care trebuie sa incarci cartela lunar cu min 5 euro, merita!

Oricum o iei ...sunt 300 de minute in retea. Hai sa luam "brut" suma de 5 euro. Care retea de telefonie mobila iti mai ofera 300 de minute, la banii respectivi?

Referitor la acoperire. Tin sa va spun! Am fost placut surprinsa. Si, va spun (atentie!) pe probate. Acolo unde Zapp nu are semnal, are cosmote.

Nu doresc sa fac reclama sau sa denigrez una sau alta retea.

Dar, ceea ce am relatat este un fapt.

Deocamdata, sunt multumita.

Editat de blinkinsyl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cosmote ... hm ... pe cartela de 3 euro ai 300 de minute dintre care 150 le consumi pentru ca dupa primele 3 secunde se intrerupe convorbirea ... nu stiu ce sa zic ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e drept cosmoteu are are perioade si perioade dar hai sa nu fin chiar asa...am fost in "revolutia" celor 2000 de minute si am vorbit si peste ele... si de obicei vb macar 15-20 ore din 33 ca aveam de unde

acum am 300 si ma chinui sa ma incadrez in ele...ca se intrerupe uneori Da, dar macar imi permit sa mai sun o data ca ma minute..daca mi se intrerupe la orange trimit un sms si gata ca nu imi permit sa mai sun pe creditul meu inca o data....

mereu sunt probleme cand introduc o noua oferta pe piata pentru ca au mai multi abonati si dureaza un pic pana stabilizeaza reteaua ..credeti-ma doar cei care au avut 2000 de minute sau cosmote in perioada aceea stiu cat de infect mergea mai ales seara dar intr-o luna sa stabilizat si a mers bine :jester:

 

:jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eh ... sa nu fiu rea acuma da eu nu stiu ce incredere sa am intr-o societate de teleonie mobila care nu cere act de spatiu la activare de abonament ... n-au preventel, n-au relatii de colaborare cu celelalte companii ... poate cu timpul se redreseaza dar mie imi nu-mi miroase asa de bine cu atatea minute ... si vorba aia: pe greci sa nu-i crezi nici cand vin cu daruri :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut.Sunt nou.neimportant asta...dar am zis sa incep si eu cumva cugetarea asta :blink: Am si eu o nelamurire.Mi - am facut abonament la cosmote de curand.Nu am activat roaming.Prietena mea si - a facut si ea abonament odata cu mine.Prietena pleaca in ungaria.Eu din curiozitate incerc sa apelez.Si stupoarea....SUNA!!! :blink: ...si da chiar era in Ungaria inainte sa incepeti cu comentarii gen..."Esti sigur ca era in Ungaria?'' :crazy:...Deci...cum puiiii mei pot sa sun in alta tara daca nu e roamingu activat?????...se poate sa fiu eu un mare dobitoc...dar oricum ar fii...lamuriti - ma si pe mine! :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×