Sari la conținut
Forum Roportal
e-X-plorer

Ce parere aveti de COSMOTE?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

COSMOTE-ul a fost infiintat de fosta majoritate a actionarilor CONNEX (in urma vanzarii acestuia catre Vodafone).

 

eu plec de la premize pozitive in cazul lor.

 

WHAT ???

Cosmote e fostul Cosmorom !

Nu are nici o legatura cu connex sau vodafone !!

Cosmote apartine grupului OTE din care face parte si Romtelecom !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:jester:

 

De unde vrei sa stim noi???

 

 

Cred ca ai mancat prea multe sarmale. :think:

Editat de GigJoe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iar nu merge sistemul de aflare a minutelor si mesajelor ramase!??? :flowers: :D :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trimiti un sms gratuit la nr. 1515

Pt a afla ultima factura eliberata si cat ai de plata aple la : *181#

 

cine imi poate spune si mie cum aflu cate minute si cate mesaje mai am la abonamentul cosmote

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt pe prepay, pe Cosmote, si mi se pare cel mai rezonabil. Il recomand celor care nu vorbesc mult sau nu o fac regulat. Cand mi-am luat cardul de la ei era singurul cu credit valabil 12 luni. La ceilalti operatori trebuie sa-ti reincarci creditul in fiecare luna, ceea ce echivaleaza cu un abonament, doar la preturi mai mari. E un avantaj considerabil fata de ceilalti operatori.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu sunt pe prepay, pe Cosmote, si mi se pare cel mai rezonabil. Il recomand celor care nu vorbesc mult sau nu o fac regulat. Cand mi-am luat cardul de la ei era singurul cu credit valabil 12 luni. La ceilalti operatori trebuie sa-ti reincarci creditul in fiecare luna, ceea ce echivaleaza cu un abonament, doar la preturi mai mari. E un avantaj considerabil fata de ceilalti operatori.

 

Nu exista oameni care nu vorbesc mult la telefon (ma refer la tineri ) , exista doar oameni care s-au invatat sa incarce la 5 -6 luni o cartela cu 5 euro si sa dea bipuri la cei care au abonament .

 

trebuie sa -ti cumperi credit in fiecare luna doar daca iei creditul minim , ca nu cred ca de 50 euro poti sa vorbesti doar o luna !!!

 

Eu sunt la Vodafone de 6 ani si daca am nevoie sa dau un telefon il dau in orice retea , cei care se plang de tarife probabil ca prefera sa-si cumpere "adibasi" de firma si telefoane de sute de euro.

 

Sa fim realisti , telefonul a ajuns indispensabil in zilele noastre si toti operatorii au aproape aceleasi tarife in celelalte retele ( diferenta de 1 cent cred ca nu conteaza atat de mult), singurul lucru pe care il fac e sa creasca de la luna la luna , numarul de minute in reteaua proprie pentru a atrage cat mai multe persoane care au prieteni in reteaua aia.

Ramane totusi usor de observat ca desi sunt multe oferte cu minute in reteaua proprie , au scazut ofertele cu minute nationale la un pret accesibil persoanelor fizice (cred sincer ca 60 minute de convorbiri nu sunt indeajuns pentru o luna - eu vorbesc lunar minim 400 minute ) si trebuie sa recunoastem ca sunt foarte putini care schimba reteaua de telefonie doar pentru ca prietenii lui sunt in alta retea, poate mai simplu si mai economic cumpara o cartela si un telefon ieftin.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu exista oameni care nu vorbesc mult la telefon (ma refer la tineri ) , exista doar oameni care s-au invatat sa incarce la 5 -6 luni o cartela cu 5 euro si sa dea bipuri la cei care au abonament .

 

trebuie sa -ti cumperi credit in fiecare luna doar daca iei creditul minim , ca nu cred ca de 50 euro poti sa vorbesti doar o luna !!!

 

Eu sunt la Vodafone de 6 ani si daca am nevoie sa dau un telefon il dau in orice retea , cei care se plang de tarife probabil ca prefera sa-si cumpere "adibasi" de firma si telefoane de sute de euro.

 

Sa fim realisti , telefonul a ajuns indispensabil in zilele noastre si toti operatorii au aproape aceleasi tarife in celelalte retele ( diferenta de 1 cent cred ca nu conteaza atat de mult), singurul lucru pe care il fac e sa creasca de la luna la luna , numarul de minute in reteaua proprie pentru a atrage cat mai multe persoane care au prieteni in reteaua aia.

Ramane totusi usor de observat ca desi sunt multe oferte cu minute in reteaua proprie , au scazut ofertele cu minute nationale la un pret accesibil persoanelor fizice (cred sincer ca 60 minute de convorbiri nu sunt indeajuns pentru o luna - eu vorbesc lunar minim 400 minute ) si trebuie sa recunoastem ca sunt foarte putini care schimba reteaua de telefonie doar pentru ca prietenii lui sunt in alta retea, poate mai simplu si mai economic cumpara o cartela si un telefon ieftin.

 

Nu prea inteleg ce legatura are mesajul tau cu al meu, ca sa ma citezi. M-am referit explicit la cei care vorbesc putin sau o fac sporadic. Daca tu crezi ca "nu exista oameni care nu vorbesc mult" la un anumit telefon, hmm, iti place sa gandesti mai abrupt, nu stiu ce altceva sa-ti spun. Ah, si stii, telefonul nu e folosit doar de tineri, din cate am observat eu. :doh:

 

Eu mi-am luat cartela Cosmote pentru telefonul personal, in timp ce aveam cate minute vroiam pe telefonul de servici. Si in conditiile astea, era de departe cel mai convenabil sa nu trebuiasca nici sa reincarc la fiecare luna, nici sa incarc cu o valoare mare. La fel voi face si cand plec din tara, il voi pastra tocmai din cauza avantajului asta. In plus, nu ma intereseaza cat dureaza creditul in functie de valoarea lui, cum zici tu. Aia-i o teapa pentru fraieri. Mi se pare suficient de aberant si complet neprofesional ca un credit pe care-l cumperi, indiferent cat ar fi el, sa-ti "expire" dupa o luna. Am avut cartela prepay de la Vodafone. E un furt curat sa ai un credit de doi euro, sa zicem, la sfarsitul lunii si sa nu-l poti folosi dupa 2 zile. Ca sa punem lucrurile in context: am avut in ultimii ani mai multe cartele prepay din cateva tari europene, toate aveau perioada de valabilitate a creditului (indiferent de cat era el) de cel putin un an. Concluzie: Cosmote sunt singurii care nu te tepuiesc cu cartela prepay (in sensul discutat aici, ca am eu alte suparari cu ei, e altceva).

Editat de fitzroy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×