Sari la conținut
Forum Roportal
varanul

Ma poate ajuta cineva cu un sfat

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

toti baietii trec prin etapa cand le cam schimba ca pe sosete...uneori si mai des :D ... cred ca prietenul meu ar trebui sa iti raspunda pentru ca il regasesc in multe din ce spui tu... cat despre faza ca ai putea sa te schimbi 360 grade...mai greu ....te schimbi pe moment pentru un timp scurt poate iti schimbi unele obiceiuri pentru ca le consideri invechite sau ca nu mai fac parte din ceea ce esti pentru ca te maturizezi dar la final tot tu esti... intr-o relatie invatam sa ne acceptam unul pe altul cu tot cu defectele noastre...

 

eu sunt al gen de persoana daca tot am vb sa spunem fiecare si tu sa ajungi in final la o concluzie...mie nu imi place sa il am departe de mine...chiar daca nu am chef sau timp de el mie imi place sa il vad ca ii e dor de mine si sa imi trimita sms si sa ma sune numai sa imi spuna ca ma iubeste si sa astepte cu sufletul la gura sa ii spun si eu....

 

dupa un an de zile ... daca o iubesti si ai fost atent la ea placerile ei si micile ei iesiri..sau nu stiu cum sa le spun ar trebui sa stii mai bine ca toti ce asteapta de la un baiat...undeva mai sus ai spus ca isi aminteste de un vechi prieten inseamna ca acel cineva facea un mic gest pe cate ea il aprecia mereu si care o inveselea....trebuie sa stii si tu unul....

 

eu lu puiu meu indiferent cat de suparat e ma duc la el si fac in nasu lui "bughi-bughi" (sunt copilaroasa tare uneori si asta ii place) si indiferent de situatie ii aduc zambetul pe buze...gandestete si tu la unele momente

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Problema ii ca pana acum nu am gasit nimic ce sa ii placa doar sa facem dargoste :D si de azdimineatza ma tot gandesc ce o face pe ea sa fie fericita. Sper ca in noaptea asta o sa imi dau seama.

 

Stiu ca ma iubeste pentru ca in 4 luni cat am fo despartiti daca o chemam cu mine pe undeva nu ma refuza si ii placea sa vina sa povestim .. si de fiecare data se intampla sa ne sarutam sa ne strangem in brate.

Pot doar sa zic ca atunci cand eram impreuna si eu stateam si nu o bagam in seama incepea sa sara pe mine sa ma sarute.

Eu ma gandeam ca am ajuns la chestia asta pt ca stam toata ziua in casa .. ori la mine ori la ea. Si poate ca nu am mai facut dragoste de o luna si ceva.

Oare problema este sexul? si atunci cand ne-am mai despartit nu am mai facut dragoste o luna de zile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu cred ca treburile astea trebuies'c discutate,fata in fata!!nu prin intermediul unor mail'uri.

Incearca,sa merge'ti la un suc,sau doar sa va plimabi unde sa fiti voi doi,si sa discutati,sa vezi ce simte,si de ce simte asa!!si,poate..asa ve'ti reusi sa treceti,prin chestia asta,care..poate este doar,o micuta "criza"..care se intampla,in fiecare relatie,la un moment dat.

subscriu

1.comunicarea este cea mai importanta (din lipsa comunicarii era sa imi pierd iubita)

2.intotdeauna intreab-o ce simte(incearca sa o tragi de limba)sau ce o enerveaza la tine (daca o enerveaza ceva)

 

Nu are chef de tine....foarte bine. Fa-o sa i se faca dor de tine. Nu o mai cauta. Daca te iubeste asa cum crezi tu, te va suna ea. Dar parca vad ca tu vei fi "prezent la apel" si in cateva zile se va plictisi iar.

 

nu ca nu are chef de tine cred ca o sufoci.Am citit o data "deschide usa coliviei ,daca pasarea care pleaca din colivie se va intoarce la tine inseamna ca va fi a ta toata viata"

Apropos de asta si sper sa nu te superi pe mine, dar...mai fac si eu haz de necaz:

 

Jurnalul unui taliban: *Luni MA bligdizezg. * Marti A venid baiadu vecinului la mine in gurde, mi-a vurad o vaga ji mi-a omorad gadzelu. * Miercuri Am omorad eu baiadu. * Joi A venid dadal baiadului la mine gu doada vamilia ji gu doade rudele za ma omoare. * Vineri I-am omorad eu be dodzi. * Sambada: S-a adunad dod zadul in vadza gazei mele za ma izgoneazga din zad. * Duminica: Am omorad eu dod zadul. * Luni: Iar ma bligdizezg...

bun banc :spiteful:)

Editat de axl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Problema mea se regaseste in proportie de 80% in ceea ce ai scris.

 

Topicul meu: http://www.roportal.ro/discutii/ftopic10189.html

 

Si cred ca multe cupluri trec prin aceiasi problema la un anumit moment. Pt mine e greu pt ca simt ca se departeaza de mine si iti inteleg perfect durerea. Daca aflu o rezolvare buna la problema o sa revin cu un raspuns. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×