Sari la conținut
Forum Roportal
Equilibrium Girl

De ce nu mai da Dumnezeu nici un semn de "viata"?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

1 minute ago, adal* said:

Mie mi se pare ca ne pacaleste putin perspectiva. Cred ca Dumnezeu ii arata Evei pe Adam si locul unde o s-o trimita si ii da ultimele intructiuni printre care sa fie ascultatoare si supusa.:smile:

Ceva imi spune ca de fapt asta cu ascultatoare si supusa a inventat-o Adam.

mda, ascultătoare și supusă...pe dreak! :o:

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 6 minute, Vriies a spus:

Nope! Nici măcar un pic de teamă, mai ales că i-a văzut și puța! Adică, hmm, din moment ce i-am văzut-o noi, clar că i-a văzut-o și ea.

Daca traia Michelangelo acum, Adam ar fi fost negru si alta ar fi fost situatia.:smile:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Just now, adal* said:

Daca traia Michelangelo acum, Adam ar fi fost negru si alta ar fi fost situatia.:smile:

Adică, Eva ar fi fost blondă? :laugh:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Just now, adal* said:

Eee, ar fi fost Serena.:laugh:

Wow! Nici nu vreau să mă gândesc la așa ceva. Slavă Domnului că Michelangelo a trăit în perioada 1475-1564.:laugh:  Și în calitate de urmaș, sincer îi mulțumesc pentru această pictură.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 32 minute, Vriies a spus:

Nope! Nici măcar un pic de teamă, mai ales că i-a văzut și puța! Adică, hmm, din moment ce i-am văzut-o noi, clar că i-a văzut-o și ea.

oh, my!

nu stiam ca am nimerit la grupa mica...

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 minute, Stu' a spus:

nu stiam ca am nimerit la grupa mica...

Pe aici sunt mai multe grupe. Asta mica este parfum. :smile:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

298728924_2019651685089678_6667395521610444840_n.jpg?stp=dst-jpg_p526x296&_nc_cat=108&ccb=1-7&_nc_sid=110474&_nc_ohc=73IiTA91ETAAX_Ht94r&tn=LqT26cr4ifIYqpzR&_nc_ht=scontent.fphx1-1.fna&edm=AN6CN6oEAAAA&oh=00_AT-BxM7pdWt74c-aBMCWiXmccFLLF8HY7yjeK2nKrRxibQ&oe=62FCAE88

https://www.capital.ro/minunea-infricosatoare-care-tocmai-a-avut-loc-in-romania-toata-lumea-a-ramas-fara-cuvinte-foto.html

*Imaginez ce spaima au tras romanii la auzul minunii.   Cand vad drapelul la avansare, nu ma gandesc deloc ca urmeaza minuni bisericesti infricosatoare, care-i ultima parte al articolului.  

Lumea deja-i pe drum la locul sfant sa-si lase banii popilor si sa-si cumpere icoane.  A fost plantat totul pentru naivi ca a scazut veniturile fericitilor!!!*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Matei 16:4 Un neam viclean şi prea curvar cere un semn; nu i se va da alt semn decît semnul proorocului Iona.`` Apoi i -a lăsat şi a plecat. (Semnul lui Iona se refera la crucificarea , moartea , invierea dupa 3 zile de stat in mormant, la fel cum Iona se spune ca a stat 3 zile si 3 nopti in burta unui peste mare).

Semne vor mai fi, se spune, doar in vremea Apocalipsei (cei doi martori din Ierusalim, de care se pomeneste in cap. 11 din Apocalipsa) care vor predica din al treilea Templu dar nici urma de Templu.

Poate se intreaba cineva de ce nu scrie in biblie de pandemia din 2020, sau de razboiul rusilor impotriva  Ucrainei. Raspunsul e simplu, in biblie nu scrie decat despre poporul evreu si popoarele invecinate lui (de exemplu in Isaia 17-distrugerea damascului, in Isaia 19-secarea Nilului, in Apocalipsa 16 - secarea Eufratului). Apocalipsa va incepe atunci cand Gog si Magog (rusii si tarile islamice) vor ataca Israelul (fapt descris in Ioel 2 si Ezechiel cap. 38 si 39). 

Dupa cum s-a vazut, Rusia (Gog), cu Turcia (Togarma) si Iranul (Persia) sunt mana in mana iar rusii au baze in Siria si la Marea Mediterana. Israelienii au gaze naturale in Mediterana. La rusi nu le convine ca acel gaz sa ajunga in UE. Ce face Iranul cu programul nuclear stim (au primit unda verde, deci un razboi israeliano- iranian e iminent).

 

Pana atunci aia 4 cavaleri ai apocalipsei tropaie deja. E si asta un semn. 

"Veti auzi de razboaie si vesti de razboaie...dar cand cuvintele acestei carti vor ajunge la marginile pamantului, ATUNCI VA VENI SFARSITUL!" (cuvintele au ajuns prin internet pe tot pamantul dar nici 1 dintr-un milion nu este interesat, exact ca pe vremea lui Noe)

 

asa ca ce a scris Ieremia seamana cu ce va veni

Ieremia 25:33 Cei pe care-i va ucide Domnul în ziua aceea vor fi întinși de la un capăt al pământului până la celălalt; nu vor fi nici jeliți, nici adunați, nici îngropați, ci vor fi un gunoi de pământ.

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 31.08.2022 la 14:56, Avalon73 a spus:

 

Ieremia 25:33 Cei pe care-i va ucide Domnul în ziua aceea vor fi întinși de la un capăt al pământului până la celălalt; nu vor fi nici jeliți, nici adunați, nici îngropați, ci vor fi un gunoi de pământ.

 

Cum anume vor fi întinși? De-a lungul sau de-a latul? Că să aproximăm numărul.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×