Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Probleme cu memoria?

Postări Recomandate

Eu nu retin un nume sau un numar, dar retin cu ce a fost imbracat "X" acum "Z" ani.

 

:8): :twisted:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
... Cred ca depinde cat de mult te intereseaza subiectul si cata atentie ii acorzi.

 

ai dreptate la i g i u sa, ce te intereseaza retii imediat.

toata lumea uita sau nu isi aduce aminte de anumite lucruri sau intamplari, eu zic ca sunt lucruri absolut normale.

stiti ce fac cand ma intalnesc cu cineva pe care il cunosc dar totusi nu il cunosc? ii spun "sunt batran si am memorie proasta, te rog amintestemi unde ne-am cunoscut". raspunsul este evident :8): :8): :8): .

partea proasta este ca desi am vazut pozele voastre aici (valabil pentru uni) daca ne intalnim pe strada cred ca trecem unul pe langa altu. ::): ::): ::):

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc!!!!!

Daca voi care sunteti tineri uitati eu ce sa mai zic. :winca:

Mi-ati dat curaj si va spun ca cea mai buna solutie este "listuta"

daca nu o uitati acasa c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca treaba este chiar nasoala.cunosc pe cineva care dupa ce si-a facut o gramada de probleme, a ajuns cu o depresie destul de puternica si acum cauta un psiholog sa-i rezolve caderea psihica.pa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

chestia cu memoria mi se pare destul de frustranta! cum eu sunt inca la liceu am nevoie mare de ea, dar dupa vreo 5 zile cu cate vreo 3 lucrari pe bune ca m-a lasat! stateam cu cartile in fata si nu puteam gandi! m-am dus a doua zi la scoala fara teme, fara sa fi invatat ceva si am stat cu morcovul...dupa mine toata ziua! cand am ajuns acasa mi-am cumparat memo plus de la plafar! sper sa ma ajute! daca nu, imi iau "concediu"!!!! :pee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Citind ce ati scris si tinand cont de varsta voastra nu ma mai mir de mine ca ma duc in camara si nu mai stiu pentru ce, ca ma intorc din drum sa verific daca am inchis usa sau daca am stins tigarea, ca intalnesc oameni care ma saluta si nu stiu de unde sa-i iau, etc. In ritmul asta maine, poimaine uit si drumul spre casa :x . Oricum memoria este un subiect tare interesant...

 

Tot lista ma salveaza si pe mine: am biletele prin toata casa, la munca lipite de monitor, prin buzunare...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai sa nu mai zic de mene..uit cu cine am vb acum 2 zile si ce..hai 3 zile noah:pe,uit(asta ma enerveaza la culmeee)sa merg la neste intalniri stabilte.deci sa nu va mai zic ca niciodata nu ajung la timp...si daca ma pregatesc din timp termin super rapid si ma plicty.uita asa gasesc altceva de facut si iar uit...sa nu mai zic de chestii marunte...odata iam dat la una neste cd si am uitat daca mi leo mai dat sau nuh..am uitat si ce cd iam dat..si asa numai gasesc lucrurile...pfoai ce najpai faza.. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ă... care era

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu uit de la mana pan'la gura.. ieri mi-am pus o sacosa cu niste lucruri importante s-o iau dupa mine la munca si la maximum 2 minute am iesit pe usa.. fara sacosa..... M-am intors din drum..

E ceva chinuitor, uit lucruri importante, uit de ce m-am dus intr-un anume loc, uit ce trebuia sa zic acum 5 minute si, fereasca Dumnezeu sa ma intrerupa cineva cand zic ceva.. Si mai rau, daca e ceva important...... :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×