Sari la conținut
Forum Roportal
magda3

Electrizarea parului

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Stie cineva ce trebuie sa fac pt a nu mai avea parul atat de uscat....mi se electrizeaza de fata... si e de-a dreptul enervant....in special urmatoarele doua zile dupa ce fac baie... 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stie cineva ce trebuie sa fac pt a nu mai avea parul atat de uscat....mi se electrizeaza de fata... si e de-a dreptul enervant....in special urmatoarele doua zile dupa ce fac baie... 8)

 

Se intampla asta in permanenta sau numai acum, in anotimpul rece?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se intampla asta in permanenta sau numai acum, in anotimpul rece?

in special in anotimpul rece...e posibil sa fie si de la imbracaminte?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in special in anotimpul rece...e posibil sa fie si de la imbracaminte?

 

Pai tocmai de aceea te intrebam. Da, e sigur si de la imbracaminte. Remedii nu as putea sa iti spun ca am, dar eu il mai "calmez" cu putina spuma. Dar putina...atat cat sa il aranjez, sa il fac sa stea.

Mai conteaza si lungimea parului. Daca nu tii neaparat sa il ai lung il poti taia cam pana la umeri si nu vei mai avea probleme cu "electrizarea".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stie cineva ce trebuie sa fac pt a nu mai avea parul atat de uscat....mi se electrizeaza de fata... si e de-a dreptul enervant....in special urmatoarele doua zile dupa ce fac baie... 8)

ca sa elimini uscarea parului si implicit electrizarea, foloseste un balsam de par nutritiv. :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ca sa elimini uscarea parului si implicit electrizarea, foloseste un balsam de par nutritiv. :yes:

 

Eu nu am parul uscat si cu toate astea se electrizeaza. Folosesc si balsam, fac si tratament si pot spune ca am un par sanatos, dar nu pot evita electrizarea. Prefer uneori sa il fac permanent. Atunci sigur nu se mai electrizeaza 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Electrizarea parului este o problema acuta pe timpul iernii, mai ales atunci cand porti haine din fibre sintetice. O data cu incalzirea vremii, electrizarea ramane o problema in special pentru cele care au parul foarte fin. Nu exista metode care sa rezolve definitiv electrizarea parului, dar il poti potoli pe moment folosind un servetel si un spray fixativ. Acopera parul pe lungime cu servetelul si pulverizeaza fixativul. La final, poti folosi si un spray pentru stralucire. Serum pentru luciu, Gloss Serum, de la Wella High Hair, care potoleste si firele rebele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stie cineva ce trebuie sa fac pt a nu mai avea parul atat de uscat....mi se electrizeaza de fata... si e de-a dreptul enervant....in special urmatoarele doua zile dupa ce fac baie... :stars:

 

 

Poate as putea sa-ti dau un mic sfat impotriva electrizarii parului:sa te piepteni cu o perie din fibre naturale(de preferat cu fire de porc), sau cu o perie din lemn(tepi din lemn), iar pt par uscat foloseste balsam de la Dove, sau masca de la l'oreal anti rupere, dare e bine sa ai un sampon si balsam/masca de la aceeasi firma. :lol2:

 

Poate as putea sa-ti dau un mic sfat impotriva electrizarii parului:sa te piepteni cu o perie din fibre naturale(de preferat cu fire de porc), sau cu o perie din lemn(tepi din lemn), iar pt par uscat foloseste balsam de la Dove, sau masca de la l'oreal anti rupere, dare e bine sa ai un sampon si balsam/masca de la aceeasi firma. :doh:

 

Uitasem sa zic k ca si eu folosesc acum sampon de la l'oreal pt par uscat si anti pai(cel pe care ti-l l-am recomandat, este de culoare galben-portocaliu)si am observat ca este foarte foarte bun, adik nu atrage praful asa cum faceau celelalte sampoane obisnuite, il mentine asa sa spunem hidratat, dar fara sa se ingrase in exces.Chiar astazi vreau sa-mi iau si o masca de par(l'oreal) :good: ,abia astept sa o incerc :o: .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu am problema electrizarii parului pe timp de iarna.am vazut la televizor ca se recomanda produse antistatice.tr sa recunosc ,ca e f enervanta electrizarea.dar pana anul trecut eu nu am mai avut problema asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

iarna am si eu problema asta, in rest am parul normal, nici gras nici uscat

la mine functioneaza: in primul rand haine din fibre naturale - lana, bumbac -,apoi: tuns din cand in cand, in casa il tin legat, balsam dupa baie la varfuri, serum pt luciu din cand in cand, periat rar sau cu perie din fibre naturale... de evitat iarna decolorarea/placa/ondulatorur pt ca il usuca si mai mult

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×