Sari la conținut
Forum Roportal
Rodica`

Vreau sa renunt la Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Rodica... :friends: Te-ai gandit sa intri mai rar? Spre exemplu: o zi da, una ba. Asa cum ai vointa sa iti mentii silueta, asa vei avea vointa sa o raresti cu roportalu'.

Mie mi-ar parea rau daca ti-ai lua talpa! :flowers:

  • Like 1
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Ce ti-ai dori sa faci in timpul pe care l-ai putea castiga nemaistand pe foru? Te voi ruga sa completezi ideea

"mi-ar placea sa imi petrec timpul cu prietenii". Mai concret: cum? Incearca sa identifici cat mai multe lucruri pe care ti-ai dori sa le faci cu timpul tau.

 

Weekend-ul acesta voi fi online continuu.

 

Da de ce? Sunteti si dvs. dependenta de forumul Roportal? :lol2:

Mai si glumesc.... :sorry:

 

De exemplu acum: am o pauza la munca mea. As vrea sa ies sa vad ce pantofi noi au bagat la coltz. Da nu pot pleca. Din motive obiective. Inafara de faptul ca as vrea sa ies p-afara, nu vad cu ce as putea sa ma indeletnicesc in pauzele de la munca decat cu forumu ` doh.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

din experienţa proprie:

 

1. să fii nu doar hotăr

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Sfaturile Dielei iti ofera o perspectiva proprie, dar te pot ajuta in a-ti stabili tu propriile idei.

Acum mi-ar placea ca Rodica sa descopere singura ceea ce ii face placere. MI-ar placea sa aflu cu ce esti dispusa sa inlocuiesti roportalul pentru a te simti bine.

 

De exemplu: ti-ai dorit sa mergi sa vezi pantofii de la magazinul din coltul strazii, dar doar te-ai gandit. De ce anume mai aveai nevoie sa te simti suficient de motivata pentru a merge? (dupa program)

Inca ceva ce am observat: in week-end ai avut treaba, ai avut de invatat si ai intrat mai putin pe forum, ceea ce inseamna ca ti-ai pus in ordine prioritatile. Incearca sa te folosesti de aceeasi resursa si de aceeasi vointa pentru a reusi sa faci ceea ce iti propui.

Mai precis rememoreaza cum s-a desfasurat acest proces din week-end... ce ti-ai spus? cum te-ai motivat sa ramai ancorata in activitatea desfasurata? la ce anume ai renuntat si cum ai gestionat situatia? In momentul in care vei descoperi si invata mecanismul iti va fi mult mai usor sa il aplici in orice alt tip de activitate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si uite ca a trecut 1 an de atunci :yahoo:

Cred ca daca vrei sa renunti trebuie sa-ti gasesti alte lucruri care te pasioneaza cu adevarat si pe care sa le faci in timpul asta.........sau.....nu-ti mai platesti netul (glumesc) :doh:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sau sa-ti arunci pc-ul pe fereastra. :D

 

 

Nu, pentru ca exista pericolul sa-l prinda careva si sa devina utilizator roportal in locul tau! :scare:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu, pentru ca exista pericolul sa-l prinda careva si sa devina utilizator roportal in locul tau! :scare:

 

 

cu atat mai bine. Vezi cine-ti este dusman si aranjeaza sa-l prinda. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si nu reusesc sa renunt la acest forum.

 

 

Unii aveau zile grele de lasat de fumat sau de alcool, cred ca si asta e o adictie, dar daca vrei, vei reusi. Dar inainte nu uita sa-mi lasi un numar de telefon, te sun la convenienta ta.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×