Sari la conținut
Forum Roportal
Rodica`

Vreau sa renunt la Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

:) dragutzilor.

 

sunt un caz fara leac. de boli incurabile auzirati, sper. ;)

 

mai poposim p-aci daca nu deranjam :hi:

Editat de Rodica`

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mai poposim p-aci daca nu deranjam :hi:

 

 

Esti musafirul meu la un pahar de vin Porto vechi de 10 ani cel putin ... si ce ai mai vazut zilele astea prin Cluj??? nici n-as putea denumi un loc anume unde :gathering:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

sunt un caz fara leac. de boli incurabile auzirati, sper. ;)

 

 

 

Bancuri, Rodico ;)

 

O perioada destul de lunga am muncit 12 ore pe zi. Atunci nici macar n-aveam timp sa ma ating de pc, iar cand spun "munca", vorbesc de munca si nu de frecat menta.

Problema mea e ca dispun de prea mult timp liber. Trag sperante ca in viitorul apropiat se va sfarsi cu trandaveala. Apoi, imi amintesc de cuvintele Linxului "mai pune mana pe-o carte si citeste".

 

Nu ca ar fi rea idee, doar ca ala cand isi baga codita, lasi cartea si te infiintezi aici. :D

 

Deci, cautati-va doua slujbe, si apoi sa vedem daca mai aveti timp de ropo. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doamna psiholog asta e problema mea.

Am foarte multe motive pentru care nu mai doresc sa intru aici, sa citesc, sa postez, dar cel mai important e ca am sentimentul ca pierd vreme pretioasa pe acest forum.

Si nu reusesc sa renunt la acest forum. Nu trece zi sa nu-mi rup din timpul meu sa dau cu ochii p-aici. Timp pierdut 100%, sunt constienta de acest fapt.

Sunt ocupata, am de lucru, am ce face, placut si util. Dar aman totul ca sa intru si sa citesc, eventual sa scriu cate ceva pe aici. Consider ca e o problema prin faptul ca doresc sa nu mai intru aici, sa mai postez, sa citesc, si nu reusesc .

Va multumesc :hi:

La inceput cand trageam de mine sa renunt nu puteam,dar tind sa cred ca intram de plictiseala,apoi cand am inceput munca intram mai rar si apoi ca nu mai aveam timp veneam rupta de oboseala nu am mai intrat.\si acu se fac 5-6 luni de cand nu am mai intrat.Asta ca acum is in concediu da mai intru apoi iarpeste 5-6 luni cand mi s-o face un pic dor.Nu stiu lamine avand foarte multa ocupatie am scapat de aceasta "dependenta".

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

doresc

...

si nu reusesc .

Adica adictie.

 

Subconstientul tau vrea forumul, ratiunea nu il vrea, si cred ca din motive de vanitate, de ambitie.

Vrei sau nu vrei, forma asta de socializare iti aduce un beneficiu de care ai nevoie, dar ti-l refuzi.

Cand forumul nu iti va mai implini nevoile, vei vedea ca nu mai ai parte de sevraj.

 

Mai pe scurt, iti negi propriile placeri.

Ce e asa de gresit sa faci parte dintr-o comunitate unde in sinea ta te simti bine?

Daca necesitatile tale de a avea alte activitati ar fi fost atat de stringente precum pretinzi, ai uita de forum instinctiv, insa - surpriza - nu ai altceva mai bun de facut.

 

Imi amintesc cum forumistii sustineau ca 'au o viata reala, nu virtuala' dar erau omniprezenti...

  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Imi amintesc cum forumistii sustineau ca 'au o viata reala, nu virtuala' dar erau omniprezenti...

 

 

 

aham, sunt destui....

crezusem ca vrei sa renunti la ropo. :lol:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×