Sari la conținut
Forum Roportal
Nicesmile

Am acceptat relatie fara complicatii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

ce sa fac? sa termin cu aceasta "relatie" cat nu e prea tarziu- ca sa nu sufar prea mult dupa dc ma implic afectiv...?

sa continui si sa incerc in acelasi tp sa incerc sa gasesc pe cineva care vrea acelasi lucru ca si mine- o relatie adevarata bazata pe iubire

sau sa continui cu el sperand ca poate intr o zi.. va dori mai mult, va dori si o implicare afectiva?

 

 

Eu nu am fost in astfel se situatii,dar cred ca nu as fi acceptat o astfel de relatie.E un fel de a i te oferi pe tava.Era altceva daca tu erai interesata la fel ,doar de sex,fara implicare(dar tu vrei implicare emotionala,ceva mai mult decat iti poate oferi el acum).

 

Bun,s-a intamplat deja,ai acceptat,ai vazut ca nu e ce vrei sau ce te asteptai sa fie.Tocmai de aia,eu as alege sa pun capat acum,oricat de greu ar fi.Pe urma va fi si mai greu.Pentru ca tu,spre nefericirea ta te implici,incet ,incet,iar eu ma-ndoiesc ca se va intampla minunea aia si ca el te va privi cu alti ochi.

 

 

am intrat in relatia asta pentru ca imi place f mult de el.. si am spus ca e mai bine decat nimic-- pentru ca dc ar fi sa astept sa apara "the one" o sa treaca mult si bine, si o sa treaca si viata pe langa mine si nu o sa fie ok...si nu toata lumea are norocul sa dea de partenri ok, care sa vrea aceleasi lucruri asa din prima.. la unii e mai greu.. e o tatonare, incercari nerusite etc...

 

Nu cred ca asta e barbatul potrivit de care ai nevoie sa te scoata din dezamagire.Tu ai nevoie de mangaieri,implicare emotionala,sentimente,absolut normale,de altfel.Deci nu zic ca e rau ce-ti doresti,doar ca el nu vrea sa-ti ofere ceea dupa ce tanjesti tu.

Daca tu ai in urma o relatie care nu a mers,nu cautatorii de one-night stand iti pot reda increderea ca poti avea si relatii bune.

Acum,ma rog,stiu ca sunt multi carora le ajuta tipul asta free de relatie,dar eu din ce scrii inteleg ca nu esti genul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

multumesc mult tuturor de raspunsuri.. per ansamblu ideea ar fi sa nu ma implic, sa ma detasez, sa nu l sufoc, sa nu l caut, sa consider ca nu am o "relatie" cu el.. ca sunt singura...

 

mda, asa ar fi cel mia bine..asa nu m ar deranja faptul ca acum ne vdm mult mai rar decat inainte.. inainte ne vedeam de 2-3 ori pe sapt si vb aproape zilnic pe mess.. acum ne vdm cam o data pe sapt si vb rar pe mess (el nu mai sta pe mess)...

 

acum ca sa nu mai deschid un nou topic.. as avea o curiozitate pentru cei care au avut genul asta de relatie "fuck budie" si s au indragostit de partener... ce s a petrecut mai departe? cum au decurs lucrurile?

 

ati avut o discutie cu persoana respectiva- ati terminat relatia, relatia a evoluat in mai mult, v ati purtat ca si pana inainte.etc etc....

 

 

(imi cer scuze dc sunt plictisitoare cu subiectul..dar pe mine ma cam roade..cei care nu au fost in situatia asta.. pot sa evite topicul...)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×