Sari la conținut
Forum Roportal
Nicesmile

Am acceptat relatie fara complicatii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am intalnit acum o luna si ceva un tip de care mi a placut f mult de la inceput.. la urmatoarea intalnire dupa ce ne am sarutat- mi a spus ca el nu vrea sa se implice intr o relatie cu sentimente (recent a incheiat o relatie de 9 ani), ci ca vrea ceva lejer..sa ne intalnim sa ne simtim bine, fiecare face ce vreau (gen ne mai intlanim si cu alte persoane)... m am gandit mult dar pana la urma am aceptat situatia- imi place la nebunie de el... plus ca e singurul barbat cu care ma vad dupa ce m am despartit de fostul meu de 3 ani- au trecut 10 luni de cand m am despartit, tp in care nu mi am dorit si nici nu am intalnit pe cineva care sa ma intereseze...

 

idee e ca imi este teama ca ma voi indragosti de el..deja simt ca incep sa ma indragostesc... si mi as face o cu mana mea sa ma indragostesc cand el mi a spus de la inceput ca nu vrea o relatie...

 

imi place de el cum arata, cum gandeste, cum este, personalitatea... cum atinge, cum saruta...cat e de tandru si afectiv- cu toate ca s a petrecut de ex dupa ce facem dragoste- sa se duca sa fumeze (eu nu fumez) fara sa ma mangaie, alinte inainte-fara sa faca un minim postludiu...ceea ce ma face sa cred ca poate fi intradevar o cauza pierduta

 

ce sa fac? sa termin cu aceasta "relatie" cat nu e prea tarziu- ca sa nu sufar prea mult dupa dc ma implic afectiv...?

 

sa continui si sa incerc in acelasi tp sa incerc sa gasesc pe cineva care vrea acelasi lucru ca si mine- o relatie adevarata bazata pe iubire

 

sau sa continui cu el sperand ca poate intr o zi.. va dori mai mult, va dori si o implicare afectiva?

 

 

niste sfaturi va rog

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

indiferent ce faci !!!

sa suporti ulterior consecintele cu demnitate

indiferent de natura lor !

de parca ai asculta de ce iti zicem noi !???

 

PS:

macar nu ne plictisim !? :blink:

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trebuia sa te gandesti dinainte.

O sa te implici sigur. Te-ai implicat deja.

 

Pe altcineva care sa-ti ia mintea de la el n-o sa gasesti, pentru ca tu esti toata concentrata asupra lui.

 

Iti raman doua lucruri de facut - ori sa te detasezi (.. ma indoiesc ca poti) sau macar sa te vada el detasata.. ori sa ii spui ca tu nu poti sa mai respecti pactul initial, ca incepi sa te indragostesti de el. (nu ca nu s-ar astepta la asta, e naiv daca crede ca o femeie cu o asa foame emotionala e in stare sa aiba o relatie bazata pe sex.) Fii sincera si vezi ce zice.

Nu te baza deloc pe faptul ca poate o sa aveti o relatie mai lunga.

 

sa suporti ulterior consecintele cu demnitate

 

Da.. E important sa-si pastreze demnitatea.. pentru ea, nu pentru el sau pentru altcineva.

Editat de Amarena
  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

egoisto !!!

te mai miri daca omul nu stie ce vrea si cum so faca !

pai daca ne gandim doar la noi !?

cum puii mei vrei sa facem sa iasa cum trebuie !????

sunt sigur !!! tipa are deja o varsta unde deja poate judeca cat de cat corect

una nu poate sa faca sa se culce colegul ei cu el !?

alta se ... cu prietenul iubitului

alta se linge la rani ca a fost inselata

altul ca vrea so iubeasca

altul ca aia la vrajit si ...

baaa ! fratilor !

de mereu vi se da mura in gura !? ce o sa faceti cand o sa deveniti mare !??????

:)

 

sau uni inca trebuie sa iasa din faza :

deschid o tema si sper sa auud (citesc) ceace eu vreau sa aud (citesc)

degeneram !

:)

Editat de mița
editat vulgaritati
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai mare greseala este sa te implici, mai ales ca ti-a spus cum stau lucrurile.

Nu mai analiza, nu mai astepta sa faca pasi spre o relatie, este foarte posibil sa nu se intample, cel putin nu acum.

Daca omul a vrut doar un fuck buddy si ti-a zis treaba asta, in mai multe sau mai putine cuvinte, atunci nu te astepta la altceva.Simte-te bine, incearca sa te detasezi, asa cum zicea Amarena si gandeste-te pur si simplu ca tu nu ai relatie cu el...constientizeaza treaba asta cat poti tu de bine.

 

P.S. Stiu ca nu o sa te ajute sfatul asta si ca nu o sa il poti aplica, incerca macar sa diminuezi impactul negativ, atunci cand o sa se rupa lantul de iubire.

  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu am visat la o relatie fara conplicati !!!!

o relatie harmonioasa

fara efecte secundare

cine nu ar vrea asta !?

dar dupa ce ma trezesc la realitate vine sa ma spanzur cateodata !

(daca uni se intreaba : de nu am facuto pana acum !???? sa stiti ca asta ma intreb si eu :) )

dar viata este asa cum e !

spera la ceva rau !

daca vine raul nu esti surprins

si de vine bun !??? esti surprins placut !

sinplu !

:rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

niste sfaturi va rog

 

Mda, ia s-o luam noi sistematic, mai intai faci gafa si te complici cu un tip care-ti spune verde-n fata ca nu-si doreste o relatie serioasa (de durata), deci tipul nu vede in tine ca pe o viitoare partenera de viata, vasazica nu cred ca se va implica prea mult.

Ar fi bine sa te gandesti la viitorul tau, spun asta cu gandul ca femeile nu-si pot permite luxul sa-si petreaca tineretea alaturi de un tip care e posibil ca mai tarziu sa-i faca papucii.

In final, daca tipul a reusit sa te vrajeasca atat de mult, tu cum naiba n-ai reusit sa-l cuceresti?

Ai de ales, ori il cuceresti, ori o lasi balta si fugi cat te tin picioarele, ideea e ca in ambele situatii te poti ...arde. :focus:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ti-a zis ca nu vrea relatie serioasa, din cauza ca nu vrea sa-i stea nimeni pe cap, ca vrea sa se simta liber, ca vrea ceva lejer, asa cum a spus.

Daca tu ii demonstrezi ca poti sa nu fii posesiva, cicalitoare, ca nu ai deja pretentii de la el (cum e aia cu pupatul dupa, unii oameni, barbati sau femei, nu au deprinderi de-astea).. daca il lasi sa respire, o sa duceti mult si bine relatia asta si e posibil sa fie el ala care sa-si doreasca mai mult, in final.

Nu-l ingropa in sms-uri, nu fi siropoasa, nu ii cere socoteala, nu il cauta tu, cu alte cuvinte.

Nu avea asteptari de la el, sa simta la fel ca tine, sa te sune, sa te astepte, sa iti faca, sa iti dreaga.

Editat de Amarena
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda, ia s-o luam noi sistematic, mai intai faci gafa si te complici cu un tip care-ti spune verde-n fata ca nu-si doreste o relatie serioasa (de durata), deci tipul nu vede in tine ca pe o viitoare partenera de viata, vasazica nu cred ca se va implica prea mult.

Ar fi bine sa te gandesti la viitorul tau, spun asta cu gandul ca femeile nu-si pot permite luxul sa-si petreaca tineretea alaturi de un tip care e posibil ca mai tarziu sa-i faca papucii.

In final, daca tipul a reusit sa te vrajeasca atat de mult, tu cum naiba n-ai reusit sa-l cuceresti?

Ai de ales, ori il cuceresti, ori o lasi balta si fugi cat te tin picioarele, ideea e ca in ambele situatii te poti ...arde. :focus:

:blink: Hmmm ?

asta suna ca un plan de afaceri !???

scuze !

zici bine si direct !

initiatoro ! tipul are drpetate !

si eu cunosc mai multe persoane care sunt in relati de lunga durata cu iubiti lor

dar iubitilor nu le sta capul la casatorie nici vorba de copii

si tipele erau distruse pana la podea dupa ce imi tineau fiica in brate !

dar na ... !

 

Ti-a zis ca nu vrea relatie serioasa, din cauza ca nu vrea sa-i stea nimeni pe cap, ca vrea sa se simta liber, ca vrea ceva lejer, asa cum a spus.

Daca tu ii demonstrezi ca poti sa nu fii posesiva, cicalitoare, ca nu ai deja pretentii de la el (cum e aia cu pupatul dupa, unii oameni, barbati sau femei, nu au deprinderi de-astea).. daca il lasi sa respire, o sa duceti mult si bine relatia asta si e posibil sa fie el ala care sa-si doreasca mai mult, in final.

Nu-l ingropa in sms-uri, nu fi siropoasa, nu ii cere socoteala, nu il cauta tu, cu alte cuvinte.

Nu avea asteptari de la el, sa simta la fel ca tine, sa te sune, sa te astepte, sa iti faca, sa iti dreaga.

cu alte cuvinte :

de nu sti cum faci dintrun lup singuratic un caine de casa !?

atunci nu te mai plinba in padure !?

:blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×