Sari la conținut
Forum Roportal
touaregul

Prostie in randul candidatelor la miss

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Of....este a nus cata editie a Miss World Romania si prostia tot persista, mi-e destul de greu sa scriu acum dar va transimit ceva succint:

 

Intrebare in genu' : Daca ai avea posibilitatea ce ai slava: Rosia Montana sau Delta Dunarii afecatata de canalul Bistroie....

 

Complet deplasat - raspuns de genu' : le-as salva ambele (ea de fapt a zis pe amandoua) - imi place natura, eu traiesc in natura, iubesc natura, viata mea e natura ....bine ca nu se si fut3 in natura - de fapt cine stie ?

 

 

Of nu ar putea iesi si dansele (ele - de fapt ca aveau 17 anii unele) din cliseul asta si sa de-a si ele un raspuns ferm si sincer, eu spre exemplu as fi spus ca salvez Rosia Montana, motive - stau la munte, e o afiniatate a mea, plus este un minereu de aur acolo si mie imi place aurul....si atat.

 

 

AVE.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca astfel de raspunsuri vin si datorita varstei. Cu toate arata de 20 si ceva de ani ele au minte de 16-17 cat au de fapt.

Eu tin minte raspunsurile de la Miss boboc de la liceul meu.

 

In plus fetele astea nu cred ca mai trec pe la scoala datorita numeroaselor concursuri la care participa. Si de bine de rau iti formezi o cultura generala in scoala.

 

Si uite asa se pot face si farse cum a facut Buzdugan: cea cu Mutu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...iarasi se pune problema despre inteligenta si frumusete......greu convetuiesc impreuna.....dar si cand se intalnesc !!!.....poate ca si de aia sunt atat de anevoiose preselectiile....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu cred ca miss-ele sunt (chiar asa de) proaste cum vi se par voua... Evident, oricand exista oameni mai putin inteligenti... si daca ajung la concursurile de Miss - asta e!

Oricum, la concursurile de Miss mai e si faza cu "raspunsurile-standard": fetele dau de fiecare data aproape acelasi raspuns deoarece cauta cu disperare ceva care sa impresioneze juriul... sunt chestiile astea cu iubirea fata de natura, clasica dorinta ca in toate tarile Terrei sa fie pace etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca astfel de raspunsuri vin si datorita varstei. Cu toate arata de 20 si ceva de ani ele au minte de 16-17 cat au de fapt.

Eu tin minte raspunsurile de la Miss boboc de la liceul meu.

 

Nu sunt pe deplin de acord cu tine....or fi ele si cu un singur neuron dar sa nu uitam ca mai sunt si emotiile si stresul din momentul acela...Si in ceea ce priveste anii eu nu cred ca au vreo legatura cu gradul de inteligenta...e drept ca in timp gandirea se dezvolta si ne maturizam..dar o fata de 16-17 ani poate gandi ca una de 20 sau mai mult;depinde de experienta dobandita si intamplarile traite de acea persoana pana in acel moment.

Avand in vedere ca acesta e un concurs de Miss e normal sa se puna mai mult pret pe aspectul fizic decat pe inteligenta...dar totusi ar trebui sa fie in stare sa lege 2 cuvinte si sa se exprime corect(asta daca nu e prea mare efortul)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am zis ca au un singur neuron si nici nu cred asta. De asemenea sunt se acord ca o fata de 16 ani poate fi mai matura decat una de 20.

Eu vorbeam mai mult de cele care doresc sa urmeze o cariera de manechin si neglizeaza scoala (ca de obicei alea ajung la Miss World Romania).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stiti ce cred eu despre "atractia" dintre inteligenta si frumusete .... cele doua calitati nu se prea inteleg deoarece nu prea este timp de amandoua .... modelingu se face de tanar si scoala este neglijata .... dar sa stiti ca nu numai aici inteligenta lipseste cu desavarsire ... ce credeti ca toti fotbalistii au macar un liceu terminat ? ma indoiesc...ca sa-la luam exemplu pe mutu el nici macar limba engleza nu stie ca sa nu mai vb de alte lipsuri .....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Frumusete nu inseamna doar sa faci modelling. Poate foarte bine sa existe o persoana inteligenta, cu un stil propriu (ce nu se incadreaza neaparat in standarde) care sa arate la fel de bine ca o persoana care a urmat cursuri de modelling. Cel putin aceasta este parerea mea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in acele momente in care miss-ele trebuie sa dea un raspuns intervin mai multi factori care le influenteaza.de ex emotiile, faptul ca trebuie sa dea un raspuns cat mai impresionant pentru juriu si public, se afla in fata atator oameni etc.

desigur, unele din ele sunt complet lipsite de orice urma de inteligenta.am intalnit ( nu miss) multe fete / femei frumoase si inteligente.uneori aceste doua calitati se pot intelege.

am auzit si eu raspunsuri de miss complet imbecile ( ex: viata mea a luat o intorsura de 360 de grade).greseau la chestii elementare.

inteleg ca din cauza programului lor nu prea au timp sa mai treaca si pe la scoala.dar totusi ceva cultura generala ar trebui sa aiba fiecare, mai ales cand trebuie sa vorbesti in fata unei lumi intregi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×