Sari la conținut
Forum Roportal
touaregul

Prostie in randul candidatelor la miss

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Hai sa nu exageram acum..de asta e concurs de frumusete ca sa se puna accentul pe aspectul fizic(asta nu inseamna ca nu trebuie sa stie sa se exprime corect in cateva fraze :sorry: ) ...daca era concurs de cultura generala nu conta deloc fizicul.Se stabilesc niste prioritati si se mai inchid ochii la "defecte"si "lipsuri".

 

 

Shi dak noi inchidem ochii la "defecte" shi "lipsuri", atunci de ce mai organizam concursuri de miss?

Va zic eu , care`s de profesie, k nu se uita fotograful la ea "nici nu dosul" k sa zic asa dak nu pricepe ce`i spune ...

O da afara shi cheama pe alta care intelege shi poate sa fie "fotogenica" dupa placul lui(al fotografului) astfel incat efortul depus sa merite... :tease:

Editat de Shiva*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Shi dak noi inchidem ochii la "defecte" shi "lipsuri", atunci de ce mai organizam concursuri de miss?

Nu ma refeream la cele fizice....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Shi dak noi inchidem ochii la "defecte" shi "lipsuri", atunci de ce mai organizam concursuri de miss?

Va zic eu , care`s de profesie, k nu se uita fotograful la ea "nici nu dosul" k sa zic asa dak nu pricepe ce`i spune ...

O da afara shi cheama pe alta care intelege shi poate sa fie "fotogenica" dupa placul lui(al fotografului) astfel incat efortul depus sa merite... :tease:

Asa e,daca si noi inkidem okii la asemenea lucruri in ce se va transforma tara asta?intr`un mare rahat,scuzati`mi exprimarea,dar kiar ma revolta lucrurile astea...asa cum ai zis si tu,la un concurs de miss ar trebui sa fie exigenta maxima,daca ne bazam numai pe frumusetea exterioara atunci no comment! Editat de andruta1985

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu ma refeream la cele fizice....

 

 

NICI EU :tease:

vbeam de inteligenta, de aceea am dat exemplul cu fotograful care o cheama pe alta, pentru k "prezenta" nu`i pricepe indicatiile ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar traim intr-o lume materiala unde conteaza mult aspectul fizic, daca nu il ai nici pe ala, si nu mai ai nici bani e de rau, mai bine iti cumperi o arma si te impusti. Bine mai exista varianta sa te ascunzi si sa pierzi multe oportunitati. Nu cred ca vre-o fata il viseaza pe actualul Michael Jackson sau mai stiu eu Basescu etc.. Asa ca, sa nu ne mai mintim conteza aspectul fizic. Unui barbat nu-i trebuie o femeie inteligenta :P , pentru ca are nevoie de multa libertate si ciudat femeile nu se mai satura de atata atentie. Parerea mea sustinuta de multi multi altii.

 

post-10232-1129207964_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar traim intr-o lume materiala unde conteaza mult aspectul fizic, daca nu il ai nici pe ala, si nu mai ai nici bani e de rau, mai bine iti cumperi o arma si te impusti. Bine mai exista varianta sa te ascunzi si sa pierzi multe oportunitati. Nu cred ca vre-o fata il viseaza pe actualul Michael Jackson sau mai stiu eu Basescu etc.. Asa ca, sa nu ne mai mintim conteza aspectul fizic. Unui barbat nu-i trebuie o femeie inteligenta :P , pentru ca are nevoie de multa libertate si ciudat femeile nu se mai satura de atata atentie. Parerea mea sustinuta de multi multi altii.

 

post-10232-1129207964_thumb.jpg

O fi parerea ta sustinuta de multi altii,insa eu te dezaprob intru totul....gandesti imatur,ma intreb daca ai mai mult de 18 ani....nimeni nu a zis k frumusetea este o crima,ba din contra...admiram femeile frumoase,care participa la concursuri de frumusete,dar un barbat destept intotdeauna va alege o femeie nu destul de frumoasa ca o missa,ci una care mai are si ceva in cap in afara de podiumuri.....unui barbat nu`i trebuie o femeie inteligenta?fals!si normal,o femeie isteata va sti sa ii lase barbatului ei libertatea despre care vorbesti tu.....pe cand o femeie frumoasa o doresti o data,de 2 ori,sau poate kiar de zece ori,dar apare rutina,te trezesti k nu e in stare sa lege 3 cuvinte...sexul trece si ramai cu monotonia....sau alergi spre alta!traiesti cum iti place!avem dreptul de a face alegeri! Editat de andruta1985

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am spus ca vreau o femeie care sa ma inteleaga, cele doua sexe nu se prea pot intelege. Mai ales ca traim intr-o tara saraca toti incearca sa profite unul de altul. Si sincer mi-as dori o femeie care sa stie sa profite de mine, nu am nevoie de dragoste adevarata. E doar o iluzie, conteaza doar sa te simti bine cu acel cineva, nu pot spune ca sunt nepasator altfel nu as mai fi intrat pe acest forum, dar la mine totul tine de performanta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu am spus ca vreau o femeie care sa ma inteleaga, cele doua sexe nu se prea pot intelege. Mai ales ca traim intr-o tara saraca toti incearca sa profite unul de altul. Si sincer mi-as dori o femeie care sa stie sa profite de mine, nu am nevoie de dragoste adevarata. E doar o iluzie, conteaza doar sa te simti bine cu acel cineva, nu pot spune ca sunt nepasator altfel nu as mai fi intrat pe acest forum, dar la mine totul tine de performanta.
Daca asta e marea ta dorinta,cu siguranta o sa gasesti o femeie care va profita de tine si kiar mai mult de atat....si poate intr`o zi,fara sa iti dai seama,te vei indragosti si tu de iluzia asta,vei simti si u efemeritatea asta de lucru,numita dragoste...stii vorba aceea:"sa nu`i dea Dumnezeu omului mai mult decat poate el duce..." cam asa e si cu tine....Dumnezeu ne da fiecaruia cate ceva,doar de noi depinde ce vrem sa facem mai departe....ti`am mai spus eu tie...sexul trece,asta inseamna iluzie,sexul...care este nu doar o iluzie,ci si doar placere....va trece timpul si cand vei privi in urma vei realiza k nu ai de fapt nimik...la tine totul tine de performanta?si acum in ce te specializezi,ca sa fiu mai explicita?te straduiesti sa atingi performante in pat sau unde?k oricum in dragoste nu crezi....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa ma plang dar eu nu cunosc dragostea, e o necunoscuta pentru mine. Poate mie frica sa ma indragostesc, sunt egoist. Nu ma iubit nimeni pana acum si am avut cateva sa spunem prietene chiar daca la mine nu tine. Cred ca e vina mea pentru ca nu las pe nimeni sa se poarte frumos cu mine, viata e un razboi pe camp deschis pentru mine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu vreau sa ma plang dar eu nu cunosc dragostea, e o necunoscuta pentru mine. Poate mie frica sa ma indragostesc, sunt egoist. Nu ma iubit nimeni pana acum si am avut cateva sa spunem prietene chiar daca la mine nu tine. Cred ca e vina mea pentru ca nu las pe nimeni sa se poarte frumos cu mine, viata e un razboi pe camp deschis pentru mine.
Candva eram si eu ca tine....nu lasam pe nimeni sa se apropie de mine si raneam oamenii orice as fi facut....ma simteam bine,libera,mi se parea k sunt fericita...pana intr`o zi,cand am intalnit un om pe care mi`ar fi fost imposibil sa nu il iubesc....de multe ori si acum il ranesc fara sa`mi dau seama,prin comportamentul meu de om inabordabil,insa sper k stiu sa ma opresc....kiar daca acum dragostea este ceva nestiut de tine pana acum,stii k orice necunoscuta are si o solutie....ai sa descoperi ce vreau eu sa iti spun mai tarziu,cand vei intalni si tu ...un simplu om!si crede`ma,mai bine suferi pt k iubesti decat sa suferi k nu ai pe cine iubi!dragostea e cel mai inaltator sentiment!singuratatea ne taie de multe ori aripile!si este un pret pe care nu trebuie sa il platim!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×