Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Bun,puteti sa imi spuneti si mie ce inseamna iubirea si de la ce varsta poate fi cunoscuta aceasta de fapt?

Eu am ideile mele din ce am cunoscut pana acum,dar poate ma insel.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bun,puteti sa imi spuneti si mie ce inseamna iubirea si de la ce varsta poate fi cunoscuta aceasta de fapt?

Eu am ideile mele din ce am cunoscut pana acum,dar poate ma insel.

 

De ce toata lumea cauta o definitie pentru iubire? NU EXISTA o singura definitie pentru iubire. Iubirea se simte sau nu. In diferite forme si stadii de intensitate, in diferite culori , daca vrei. Ma rog, eu asa cred. Iubirii ii poti da multe difinitii, dar nici macar toate la un loc nu reusesc sa arate cu adevarat complexitatea ei, care paradoxal e simpla si se rezuma la: a simti..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bun,puteti sa imi spuneti si mie ce inseamna iubirea si de la ce varsta poate fi cunoscuta aceasta de fapt?

Eu am ideile mele din ce am cunoscut pana acum,dar poate ma insel.

o cunosti inca inainte de a da cu nasul sa respiri....

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bun,puteti sa imi spuneti si mie ce inseamna iubirea si de la ce varsta poate fi cunoscuta aceasta de fapt?

Eu am ideile mele din ce am cunoscut pana acum,dar poate ma insel.

 

 

Subit iti creste pulsul, tensiunea, ti se usuca cerul gurii, ramai fara respiratie, inima inceteaza sa mai bata( doar pentru o secunda!). Sunt chestii inconfundabile! :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Subit iti creste pulsul, tensiunea, ti se usuca cerul gurii, ramai fara respiratie, inima inceteaza sa mai bata( doar pentru o secunda!). Sunt chestii inconfundabile!

si o tii tot intr-o fibrilatie si o apnee ani sau zeci de ani, daca ai ghinionul sa iubesti toata viata o persoana.

Mda. :wacko:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce toata lumea are fixatia asta ca iubirii nu poti sa ii dai o definitie generala si complexa?

In DEX exista o definitie dar nu complexa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Toti suntem oameni si toti avem aceleasi sentimente traite desigur in diferite situatii, dar in situatii asemanatoare senzatiile se manifesta identic. Doar totalitatea ideiilor care le avem si temperamentul ne fac sa simtim diferit trairile.

 

Eu nu sunt indeajuns de experimentat pentru a da o definitie iubirii.

Editat de Sea Eagle

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×