Sari la conținut
Forum Roportal
Dark Joker

Liceul de arte[?!]

Postări Recomandate

Buna.Sper sa ma puteti ajuta pentru ca deja ma scoate din minti problema asta.

 

Sunt in clasa a 10-a la liceul "Gh Vranceanu" din Bacau,profil mate-info intensiv info.E liceul 8 pe ţară si primul pe judet,deci e destul de bun si se ajunge cineva din el."Problema" mea este ca imi place foarte mult sa desenez [desi nu o fac de foarte mult timp].

Si ma bate foarte mult gandul sa ma transfer la liceul de arte.Ba chiar am vorbit si cu profesori de acolo,cu un critic de arta,etc.Astazi am fost si mi s-a spus ca trebuie sa recuperez un pic .Daca doresc,pot merge dupa-amiaza sa raman la atelier si sa desenez.

 

Insa mi-e foarte teama.Aproape toti din jur [chiar si criticul de arte] imi spun ca as face o greseala daca plec de la liceul meu.Pentru ca pe viitor nu se castiga bine deloc din pictura si nici scoala nu se prea face la acel liceu.Asadar nu stiu ce decizie sa iau . Si chiar daca ar fi sa merg la atelier,daca ma pune sa desenez ceva si nu reusesc ma fac de ras si m-as simti jalnic. Oscilez intre decizia de a lasa desenul ca hobby [sau poate voi urma o facultate pe viitor,cine stie],si sa ma transfer deci la liceul de arte.

 

Astept parerea voastra si multumesc anticipat.

 

P.S.: daca doriti sa va faceti o idee despre cum desenez,desene mai vechi si noi gasiti pe: http://radu20092000.deviantart.com

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Desenezi fain, nimic de zis, dar nu cred că se merită să te transferi. De bine, de rău, cu desenul te poţi perfecţiona

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca cel mai bine e sa iti urmezi visul...ai putea face grafica pe calculator,te descurci destul de bine :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ei bine ,nu imi face placere mai deloc sa invat la obiectele de la liceul la care sunt,dar mai bine continui asa.

 

Astfel la sfarsitul liceului voi putea decide mai bine daca urmez o facultate de arte sau nu[sper sa nu imi fie greu sa intru].

Si astfel nu o sa regret ca nu m-am transferat.

 

@Dani Quinn

Asta mi-au spus majoritatea persoanelor si ai mare dreptate :) .Multumesc

 

@Puisor

Sunt altii mult mai talentati ca mine.As dori sa imi urmez visul,dar nu vreau totusi sa imi irosesc viata 8)

 

@Ana1996

Ok,sper ca nu sunt prea indiscret ,dar dupa nick chiar ai 15 ani? :D . Intreb pentru ca am ramas placut surprins de raspunsul tau :) .

Revenind la subiect,stiu ca e alegerea mea,dar eu sustineam sus si tare ca o sa ma transfer indiferent de ce spun ceilalti :roll: .Insa am ajuns sa realizez ca intr-adevar as face o greseala daca ma transfer acum.Asadar voi pastra liceul si profilul si ramane de vazut ce imi rezerva viata 8) .Multumesc mult pentru raspuns! :D

Editat de Dark Joker

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ei bine ,nu imi face placere mai deloc sa invat la obiectele de la liceul la care sunt,dar mai bine continui asa.Astfel la sfarsitul liceului voi putea decide mai bine daca urmez o facultate de arte sau nu[sper sa nu imi fie greu sa intru].

Si astfel nu o sa regret ca nu m-am transferat.

Bravo! :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
@Ana1996

Ok,sper ca nu sunt prea indiscret ,dar dupa nick chiar ai 15 ani? :D . Intreb pentru ca am ramas placut surprins de raspunsul tau :) .

Revenind la subiect,stiu ca e alegerea mea,dar eu sustineam sus si tare ca o sa ma transfer indiferent de ce spun ceilalti :roll: .Insa am ajuns sa realizez ca intr-adevar as face o greseala daca ma transfer acum.Asadar voi pastra liceul si profilul si ramane de vazut ce imi rezerva viata 8) .Multumesc mult pentru raspuns! :D

Da,chiar am 15 ani;mulţumesc frumos pentru apreciere. :)

 

Cred că ai luat decizia corectă.Felicitări! 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dark Joker ,iti dau un raspuns mai complet acum,atunci eram in graba si eh...

 

Eu sunt in aceeasi situatie ca si tine,doar ca eu ma gandesc ce facultate sa aleg,cu desenul in liceu m-am descurcat de unul singur si inca ma descurc zic eu...La arta la liceu nu am reusit sa intru,motivul e de ajuns ca il stiu eu,si astfel am continuat sa imi dezvolt pasiunea aceasta. Eu o duc foarte bine la liceul care sunt,stiu ca pot ajunge departe din liceul in care sunt,stiu ca pot castiga multi bani...dar totusi,ce rost mai are viata daca tot ce iti doresti sunt banii aia nenorociti? E super sa iti urmezi visul,chiar daca inseamna sa faci multe sacrificii...poti castiga si din arta daca tu crezi ca esti foarte bun,acum sunt cautati graficienii pentru jocuri sau desene animate...e treaba grea si trebuie sa fii printre cei mai buni...daca esti destept scoti bani si din piatra seaca...ce sa zic...cantareste ce iti doresti tu cel mai mult...daca banii sunt ceea ce iti doresti,nu urma calea artei :roll:

Eu cred ca am ales.O alegere grea,dar pentru sufletul meu este alegerea corecta... Arta,mai exact grafica...

Succes in alegerea ta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×