Sari la conținut
Forum Roportal
rvsro

Un pamant nou si un cer nou

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Da draguta, dar nu vor fi acolo decat cei care au vrut sa ramana indiferenti la mesajul lui Dumnezeu,asa cum si cei de la potop au dorit, si El le respecta alegerea pe care cei pacatosi au dorit-o.

 

Fiecare din noi avem posibilitatea sa alegem, fie viata, fie moartea.

Da, si mai avem de ales sa raminem prosti sau sa ne corectam. :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Numai prin credinta poti nadajdui la aceste minunate promisiuni:locasul ceresc,Ierusalimul ceresc,strazi pavate cu aur si pietre scumpe ectc

 

de ce va tot imaginati ca Viata de Apoi oferita credinciosilor e asa grozava pentru ca e cu aur, cu pietre pretioase, cu dude si scobitori? cai verzi pe pereti...cititi Biblia toata ziua buna ziua si tot ce va ramane in cap e aur...aaaauuuurrrr...si pietre...muuulte pietreee...de aia sunteti voi asa credinciosi? pentru ca aveti senzatia ca o sa va rezerve Dumnezeu un apartament prezidential la Hilton - filiala Rai ?

tot stau si ma intreb...daca Dumnezeu promitea paine si apa, tot asa de ferventi erati in credinta?

 

Este adevarat ce zici Cioanas, dar sa vedem ce mai se pregateste pe Noul Pamant pentru cei care vor si se pregatesc sa ajunga acolo.

De ex. vor fi animale acolo? s-au mancare?

 

ia uite-l si pe nenea. pai tu astepti viata de dupa moarte ca sa mananci cum faceai in existenta asta pacatoasa? si asta te...ingrijoreaza pe tine? ca n-o sa ai animale si haleala?

ce sa faci? sa mulgi vaca si s-o plimbi pe strazile de aur ale lui [cioanas]?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de ce va tot imaginati ca Viata de Apoi oferita credinciosilor e asa grozava pentru ca e cu aur, cu pietre pretioase, cu dude si scobitori? cai verzi pe pereti...cititi Biblia toata ziua buna ziua si tot ce va ramane in cap e aur...aaaauuuurrrr...si pietre...muuulte pietreee...de aia sunteti voi asa credinciosi? pentru ca aveti senzatia ca o sa va rezerve Dumnezeu un apartament prezidential la Hilton - filiala Rai ?

tot stau si ma intreb...daca Dumnezeu promitea paine si apa, tot asa de ferventi erati in credinta?

ia uite-l si pe nenea. pai tu astepti viata de dupa moarte ca sa mananci cum faceai in existenta asta pacatoasa? si asta te...ingrijoreaza pe tine? ca n-o sa ai animale si haleala?

ce sa faci? sa mulgi vaca si s-o plimbi pe strazile de aur ale lui [cioanas]?

 

 

Vorbesti si tu ca sa te afli in treaba, ca sa contrazici si sa faci mist-o.

 

Dumnezeu pregateste lucruri extraordinare pentru alesii Sai, va fi un pamant nou cu Noul Ierusalim pe el si pe acel pamant va fi capitala Universului, nu va mai fi pacat si nici nu mai mulgem vaca cum spui tu, ci vom manca din pomul vietii si din gradina lui Dumnezeu.

Si poti fi si tu acolo, doar sa vrei.

Dumnezeu vrea sa ne ofere o lume mai buna si viata vesnica.

Poate crezi ca in cer stai cu harpa si canti pana iti vine rau, lasa reclamele de la tv si credel pe Dumnezeu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vorbesti si tu ca sa te afli in treaba, ca sa contrazici si sa faci mist-o.

 

Dumnezeu pregateste lucruri extraordinare pentru alesii Sai, va fi un pamant nou cu Noul Ierusalim pe el si pe acel pamant va fi capitala Universului, nu va mai fi pacat si nici nu mai mulgem vaca cum spui tu, ci vom manca din pomul vietii si din gradina lui Dumnezeu.

Si poti fi si tu acolo, doar sa vrei.

Dumnezeu vrea sa ne ofere o lume mai buna si viata vesnica.

Poate crezi ca in cer stai cu harpa si canti pana iti vine rau, lasa reclamele de la tv si credel pe Dumnezeu.

 

daca am de cine, fac si misto.

dar tu de ce vorbesti? nu vezi ca nu te asculta nimeni? renunta la atata predica si du-te sa faci ceva util, daca nu societatii, macar tie.

ti-am mai zis eu o data cum e cu cei care se falesc cu credinta lor...

ce ne ofera Dumnezeu e treaba lui, dar e aberant sa ne gandim la aur si nestemate...si mai ce? platina? medalii pentru primii 10 credinciosi? si nu mi-ai raspuns...daca oferea paine si apa, mai credeati in El?

in chestia cu harpa poate crezi tu, ca tot iti imaginezi viata in Rai ca pe ceva care are legatura cu conditia noastra materiala...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca am de cine, fac si misto.

dar tu de ce vorbesti? nu vezi ca nu te asculta nimeni? renunta la atata predica si du-te sa faci ceva util, daca nu societatii, macar tie.

ti-am mai zis eu o data cum e cu cei care se falesc cu credinta lor...

ce ne ofera Dumnezeu e treaba lui, dar e aberant sa ne gandim la aur si nestemate...si mai ce? platina? medalii pentru primii 10 credinciosi? si nu mi-ai raspuns...daca oferea paine si apa, mai credeati in El?

in chestia cu harpa poate crezi tu, ca tot iti imaginezi viata in Rai ca pe ceva care are legatura cu conditia noastra materiala...

 

 

Si fara paine si apa tot cred in El.

El nu este mincinos asa cum sunt oameni.

 

Si apropo nu sunt primii 10 credincios, sunt o multime.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si apropo nu sunt primii 10 credincios, sunt o multime.

 

la ce? la coada la medalii? intr-adevar, din aia sunt pe toate gardurile. :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
la ce? la coada la medalii? intr-adevar, din aia sunt pe toate gardurile. :rot:

 

 

Dupa cum vad ignori biblia.Nui nici o problema nu esti singura.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×