Sari la conținut
Forum Roportal
Whtr

Ce posibilitati/alternative am?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

P.S as aprecia mesajele on topic

Sincer,parerea mea de fata e ca te chinui prea mult,tind sa cred ca vrei prea mult acest lucru si de aia nu merge prea bine viata ta sentimentala.

Nu stiu cati ani ai,dar vad ca deja ai incercat destul de multe variante,asta ma face sa cred ca esti experimentat.Dar vine intrebarea mea,nu esti poate prea pretentios?Tind sa cred ca ai avut ceva relatii,doar ca nu au iesit cum ai vrut tu.Ghici ce? Se intampla ca lucrurile sa nu fie cum vrem noi. De multe ori conteaza si sa te lasi purtat de val.Sincer si de la un dans poti cunoaste pe cineva, in cluburi nu merg doar fetele cu prieteni sau cuplate .Sunt o gramada care se duc sa se distreze. De fapt toate sau toti ,facand referire si la ei si la ele se duc pt distractie.Eu zic ca sa incetezi sa mai cauti o relatie,sa te lasi purtat de val,si sa stii ca pt fiecare exista o jumatate.

Iti povestesc ceva din viata mea,acum cativa anisori asa pe la vreo 20 eram disperata ca nu aveam iubit,da disperata la modul ca eu chiar imi cautam dar parca lumea ma ocolea.Ajunsesem sa cred ca sunt foarte urata.Ghici ce,nu sunt eu nici o femeie frumoasa dar urata in mod sigur nu.Acum dupa 5 ani de zile iti zic ca sunt inconjurata mereu de barbati,unii sunt insisenti de luni bune sa ies macar la un suc cu ei,dar am ajuns eu la stadiu ca trebuie sa refuz. Nu pt ca am o relatie,ci pt ca am nevoie sa fiu linistita.Da dragotea mi-a adus momente frumoase dar mi-a adus si multa suferinta si se pare ca nu au fost destul de echilibrate lucrurile si acum am nevoie sa imi incarc bateriile,si sa fiu linistita macar o perioada.

Dar stiu asa,ca atunci cand va fi sa ma indragostesc se va intampla si oricat as refuza eu sa ies din cauza ca sunt ranita ,cineva va face in asa fel incat sa imi fie bine,si sa uit de tot ce a fost rau.

Eu iti zic sa ai rabdare,sa iesi pt ca vrei sa te distrezi-nu pt a te cupla neaparat- sa te apuci de voluntariat pt a cunoate oameni noi,dar tot asa nu sa vrei o relatie doar pt a cunoaste oameni.Cauta activitati noi,doar pt a-ti face noi prieteni nu pt a-ti cauta o iubita.Asta e simte de multe ori si chiar daca esti cel mai frumos barbat din lume nu vei reusi.In rest iti zic sa ai multa da multa rabdare si incredere,pt fiecare exista cineva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exact.Eu in adolescenta nu am cautat sa am relatii,ci doar sa ma distrez.Nu eram disperata dupa baieti si totusi am avut enspe mii de ocazii.Asa ca chill out.Totul vine de la sine si atunci cand te astepti cel mai putin.Trust me :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×