Sari la conținut
Forum Roportal
bios

Candidoza vaginala (recurenta)

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Haideti nu va enervati. Sunt sigura ca cei care scriu aici nu vor decat sa dea o mana de ajutor.

Categoric insa este faptul ca inainte de toate si orice ai citi oriunde mai intai de toate iti consulti medicul curant.

Si chiar daca te duci la farmacie de capul tau cautand tratamente pe care le-ai citit pe internet sau prin diferite reviste, farmacistul este dator sa te intrebe pentru ce anume iti trebuie respectivul medicament si nu sa se bazeze pe intuitie.

 

Multumim mado pentru sfaturile profesioniste pe care le oferi. :D si multumim si celorlalti pentru interesul pe care il arata si pentru implicare.

keep it cool! ;)

spider

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca am facut o prostie mai mare decat mine. Va multumesc celor care au sesizat greseala si m-au atentionat. Ii rog pe cei care se ocupa de asta sa stearga mesajul initial pentru a nu provoca mai multe discutii, sau mai rau,probleme reale celor ce ar incerca sa se autotrateze. Inca o data scuze. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am si eu candida...am fost la medic si mi s`a prescris un tratament.pana aici totul e bine ,dar mi s`a recomandat repaus sexual in timpul tratamentului si e cam aiurea pt mine si prietenul meu.as dorii sa va intreb ce rost are?...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma lupt de 5 ani cu o candidoza vaginala recurenta si nu stiu ce tratament sa mai fac.Am incercat aproape toate medic. posibile Tergynan,lomexin,micosyst,clotrimazol,pimafucin,poligynax,flucovim,etc.Mai nou am citit pe net de un tratam.pe baza de propolis Proposept, Miprosept, Tinctura de propolis.A folosit cineva asa ceva sau stiti altceva mai bun?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiu urmatorul lucru: trebuie sa elemini cauza si apoi efectul.

Pot fi mai multe cauze de rupere a echilibrului natural al florei vaginale :

 

*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna...din pacate am si eu candidoza de ceva timp...prima vizita la medic am facut-o acum 2 luni si de atunci am repetat tratamentul de 2 ori (ovule Macmiror complex 500 , unguent lomexin-fenticonazol si pastile Nizoral) insa acum cateva saptamani mi-a reaparut ... saptamana asta voi face un nou control la gineco insa nu sunt chiar atat de optimista ca imi va disparea complet ... unii factori ii voi elimina cum ar fi lengeria intima din materiale sintetice, haine stramte... Simptomele au devenit mai puternice prin mancarimi in zona genitala si dureri in timpul actului sexual ... Nici nu stiu daca aici in Craiova se pot face recoltari pentru a afla exact de ce imi reapare si ce tratament trebuie sa urmez...

A scapat cineva de Candida? Daca da in cat timp si cum ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut in sarcina si mi-a trecut in 6 zile cu ovule Gynozol, recomandate de medicul meu. Si nici ca a mai aparut dupa aia. :tease:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×