Sari la conținut
Forum Roportal
Fernandaa

Verigheta

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Evident ca nu imi poti fi draga nici acum si nici vreodata, era doar o expresie colocviala, dar nu trebuie sa suferi din cauza asta.

Ia incearca sa citesti ce scrieLiiceanu in "Om si simbol" aparuta la Humanitas in 2005 , ca sa nu-ti dau carti prea vechi, fetito.

 

Nu-ti permit genul acesta de adresare, cu atit mai putin condescenta scirboasa cum care imi spui "fetito". Faptul ca ai trintit un titlu de carte nu te face mai destept si nici nu-ti sterge comportamentul execrabil.

Cu asta, am incheiat orice forma de comunicare cu tine vreodata.

 

La mine a fost invers..eu nu voiam sa port dar a insistat el :rock:

 

 

Uhu, Tina, hai ca ai dat un contraexemplu grozav.

De ce nu voiai s-o porti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uhu, Tina, hai ca ai dat un contraexemplu grozav.

De ce nu voiai s-o porti?

 

In nici un caz din cauza lucrurilor pe care cred unii ca le simbolizeaza. Fie iubire eterna sau catuse.. Pur si simplu nu-mi place ideea de a imi asorta inelele la verigheta..dar incep sa ma obisnuiesc. Am ales una care sa mearga cat de cat cu bijuteriile mele.

 

Casatoria, asa cum nu sta intr-un act, nu sta nici intr-un cerc din metal..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Corect.

Pentru mine, sa port verigheta lui ar fi un act de tandrete. Bine, la un moment dat ar deveni obisnuita. :rock:

Eu nu prea port inele, asa ca am eliminat problema asta. Cerceii sint nebunia mea si uneori cite un colier, ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu 12 ani de casnicie i-am trecut FARA verigheta. idem Gelu. asta a fost cel mai insignifiant lucru pentru noi si nu a afectat vreun milimetru relatia noastra.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

un prieten bun imi spunea mai demult ca , daca vrei o legatura extraconjugala, cauti femei maritate - vorbea din punctul lui de vedere ! si mai spunea ca aceasta chestie o stiu bine toti baietii ! n-am comentat , nu m-am fastacit , sa nu vada cat de nestiutoare sunt :kiss: am asteptat rabdatoare continuarea : de ce ? pentru ca TAC ! si-atunci cum ramane cu verigheta ??????

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
[...] si-atunci cum ramane cu verigheta ??????

 

 

Vezi,pentru unii,verigheta are o valoare sentimentala inestimabila,iar pentru altii reprezinta valoarea materialului in sine.

 

.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fericirea unui cuplu nu depinde de verigheta...parerea mea

 

 

Ai perfecta dreptate!

Ar fi o prostie daca am gandii asa!

Daca pierzi verigheta,ce te faci?! Divortezi?!

 

.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cam asa ceva....pentru cei ce-o asociaza intr-adevar cu legamantul- respect :kiss: cu siguranta mai sunt si din acestia :kiss:

pentru cei care , conform postarii mele anterioare si fidelitatea este scapatata - nu mai merita oricum purtata!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×