Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Pedeapsa pentru cumpararea unui cd pirat

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

HA> HA> Ha> Toate legile cel putin la noi au fost facute pentru a fii incalcate ,eu nu cred ca domnul Blc. nu sa folosit niciodata de un cd pirat cumparat de cine stie unde de pupincuristi lui SIN IN PLUS CINE PIELEA MEA MAI CUMPARA CD CAND AVEM DC++ (IESI SI MAI IEFTIN SI LA BANii pentru ca 1 m de utp costa 5000 lei si nu cred nu este vreo retea prin apropiere si sa "Enter the Matrix"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce inseamna 1 m utm? Daca inseamna un mega=5000 de lei atunci iese din discutie. Si ce te faci prietene cu dvd-urile care au 4.5 Gb? Le trimiti si alea pe reteaua de bloc sau cartier? Sau stai o saptamana pe DC++ sa dai jos un dvd? Cum il bati pe unul care are 1000 de dvd-uri in lista? Stai la pomana pe DC++ sa apara titlul care il doresti sau dai 100.000 pe dvd=ul in cauza celui cu lista de 1.000 dvd-uri?

Daca nu ma crezi ia uita-te pe www.subteran.tca (www.subteran.ro) sau pe bursa de pe rol.ro, sau top66.ro sau etc. sau mai bine scrie jocuri, filme, dvd-uri in google si gasesti sute de site-uri care vand cd-uri si dvd-uri pirat. Daca nu ar vinde nu ar fi acolo.

 

Ce spui tu ar fi fost valabil daca tiganul Nica din PSD ar fi lasat oamenii de la orase sa aiba net pe fibra optica. Deocamdata procentul care are asa ceva e infim. Sa vedem talibanii astia care au castigat acum alegerile daca isi cunosc interesul ca sa castige si in 2008/2009 altfel o sa pateasca ce a patit "degraba calcatoriul" de cd-uri pirat, adica pe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

15 ani e mult,oricine da o asemenea pedeapsa sunt sigur ca e un om destept care a fost si el la inchisoare macar 1 luna, si nu a spus doar asa 15 sa nu fie 10 sau 20, 15 e perfect !

Ma gandesc cu groaza ca o sa vina ziua cand pentru ca sa intri pe internet si sa creezi o pagina o sa trebuie sa ceri voie cuiva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

400 milioane lei amenda pentru cine cumpara software pirat si 300 milioane pentru cine le vinde prin internet prin site-uri de licitatie (cum e www.subteran.tca)

 

Pentru cei care cumpara jocuri pirat de pe site-urile stiti voi care si le fac “cadou, le instaleaza, le colectioneaza etc.” se prevede 400 milioane lei amenda:

 

Art. 139(9). - Constituie infrac

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Zii si mie si mie persoana respectiva care se duce la cineva sa cumpere un program piratat :ninja:de la cineva care face tranzactii pulice?Ala e un prost si nu stie sa se fereasca de .... oamenii legii.

Si in plus cred ca se va ramane o vreme asa lucrurile pana cand vor gasii o solutie mai ingenioasa....... :cat: :roll: :o

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

spune- asta la bi gates care are pretentii banesti de la unii care pirateaza 4 programe de calculator ia citeste mai jos

 

O ieşeancă şi fiul ei au fost condamnaţi după ce au copiat ilegal filme, jocuri şi programe de calculator de pe Internet. Costel Pavel a fost condamnat, marţi, de judecătorii ieşeni la doi ani de

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca persoana aia avea probleme la firma si in plus ai fi prost sa tii un calculator cu windows la firma si mai ales piratat .

si in plus nu vine BSA sa controleze toate firme din tara si ei vin numai daca au "auzit" ceva .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×