Sari la conținut
Forum Roportal
soogee

Care sunt lucrurile pentru care v-ar parea rau ca veti muri?

Postări Recomandate

 

si eu am visat prin liceu ca a venit o ruda la mine si mi-a transmis ca aveam sa mor in curand. M-a cuprins o spaima enorma si am inceput sa plang in hohote. M-am si trezit plangand.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
intrebarile mele sunt:

1. Voua pentru ce v-ar parea rau inainte de moarte?

- bucurii, aici intra placerea de a manca, a bea, a face dragoste, a citi o carte, a vedea un film, a avea amici de vorba si de pahar, a face ceva cu mainile tale, a calatori, a te plimba,a admira natura,a contempla arta, asculta muzica
Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca moartea este premiul fiindca ti-ai trait viata....

Si de ce sa imi fie frica de ceva firesc si natural ? Si sunt sigur a va fi exact cand trebuie....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu ma tem de moarte. Mi-e indiferenta.

 

Dar sa sti ca se moare greu, in chinuri. Moartea naturala, de batranete, are loc prin insuficienta multipla de organe, prin stop cardiorespirator care inseamna asfixie. Iar asfixia nu e deloc placuta. Trageti o punga pe cap sa vezi ce inseamna.

 

Cred ca moartea este premiul fiindca ti-ai trait viata....

Si de ce sa imi fie frica de ceva firesc si natural ? Si sunt sigur a va fi exact cand trebuie....

 

Da, e premiul pacatului adamic. Ca sa sti ca ai fost un muritor pacatos.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, e premiul pacatului adamic. Ca sa sti ca ai fost un muritor pacatos.

Vezi moasrtea ca pe o pedeapsa...eu cred ca pedeapsa ar fi sa traiesti vesnic!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar sa sti ca se moare greu, in chinuri. Moartea naturala, de batranete, are loc prin insuficienta multipla de organe, prin stop cardiorespirator care inseamna asfixie. Iar asfixia nu e deloc placuta. Trageti o punga pe cap sa vezi ce inseamna.

 

 

 

Da, e premiul pacatului adamic. Ca sa sti ca ai fost un muritor pacatos.

 

Cine a zis ca astept sa mor natural???? Moartea mi-e indiferenta, dar nu doresc sa ma chinuiesc deloc.

M-am inscris de 2 ani ca membru platitor la o clinica elvetiana. Se ocupa ei, elegant, sa ma ajute cind oi decide ca e cazul. Fara dureri. Pentazepam sau heliu. :) Easy come, easy go!

 

Cit despre sperietorile parapsihodumnezeopupupu , full de 3 zei cu 2 popi in coada , rid dintotdeauna de cit de imbecile pot fi ! :haha:

Editat de Pa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cit despre sperietorile parapsihodumnezeopupupu , full de 3 zei cu 2 popi in coada , rid dintotdeauna de cit de imbecile pot fi ! :haha:

 

Au ras multi inaintea ta ... . Si daca totusi te inseli , te'ai gandit vreodata ? Atunci ce vei face ?

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
He, he!Poate ar trebui sa va intrebati subconstientul din cand in cand sa vedeti el ce parere are despre diversele idei marete care va umbla prin cap.

He he..sa mor io de ras nu alta.

Daca tu maine visezi ca ar fi cazul sa ta arunci in rau ...imi promiti ca macar ai lua in considerare ideea? :haha:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca moartea este premiul fiindca ti-ai trait viata....

Si de ce sa imi fie frica de ceva firesc si natural ? Si sunt sigur a va fi exact cand trebuie....

Moartea ca premiu? Cine ar vrea asa un premiu?

Otto Rank spune ca unii refuza ceea ce le ofera viata ca sa nu ii ramana datori cu moartea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×