Jump to content
Forum Roportal
catherinedeneuve

Cel mai bun partid momentan?

Rate this topic

21 members have voted

1. 1. ....

• PSD
      8
    • PNL
      6
    • PD-L
      7

Recommended Posts

Cel mai bun partid momentan este partidul Adevarului care nu este inca infiintat. In rest,cele care nu fura/mint acum, au furat/mintit destul in trecutul apropiat .

Dintre cele care exista deja ar fi totusi PSD-ul, desi cu unul ca Geoana, care se lasa prins cu rata in gura taman la dezbaterea pt prezidentiale, ma cam doare gura sa afirm asa ceva...dar sa fie, de dragul concursului...

Toti sunt o apa si un pamant, nu conteaza din ce partid fac parte. Nu de multe ori mi s-a intamplat sa vorbesc cu "oameni politici" de la nivel local si sa constat ca sunt atat de idioti incat habar nu au ce inseamna partid de dreapta sau de stanga, daramite sa mai stie ceva despre ideologia partidului din care fac parte. N-o sa uit niciodata cum un subprefect care intamplator mi-a fost si coleg , se chinuia sa-mi explice ca inghetarea salariilor inseamna neplata lor :) .

Din partea mea, sa se duca toti la... !

Indiferent care ar fi cel mai bun partid sau cel mai rău, mie unul, dintre toţi conducătorii de partide, cel mai mult

Momentan cel mai bun partid si care nu fura cel mai mult mi se pare PSD.

Si PNL poate fi in aceiasi categorie...sunt in opozitie doar.

Indiferent care ar fi cel mai bun partid sau cel mai rău, mie unul, dintre toţi conducătorii de partide, cel mai mult
Edited by marinaru

PNL e ok.

Foarte ok...populisti la fel ca toti, fara viziune...fara nici un fel de identitate.

Doar il au pe Crin presedinte. :)

Pana una alta singura lui vina este de a fi un mare chiulangiu. In rest nu a avut fraiele in mana sa vedem ce poate face sau nu...