Sari la conținut
Forum Roportal
_Undying_

S-a legalizat astrologia, vrajitoria si ghicitoria

Postări Recomandate

Clientii vrajitoarelor ghici cine sunt? Fix aceia care au format o relatie de cuplu bazata pe sex, fara sentimente. Si asa sunt 80%

 

Relatia de cuplu sigur e mai buna decat sa dai bani pentru o functie fiziologica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Relatia de cuplu sigur e mai buna decat sa dai bani pentru o functie fiziologica.

 

E mai buna, dar sa fie cu contract clar de la inceput, adica stam unul cu celalalt ca sa ne-o tragem, sa impartim cheltuielile, punct. Nu ca sa facem 12 copii, nu ca sa ne iubim, nu casa....Ca sa faci asa, trebuie sa fi plin in interior. Cei goi si pustii alearga sa se umple si nu mai reusesc niciodata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E mai buna, dar sa fie cu contract clar de la inceput, adica stam unul cu celalalt ca sa ne-o tragem, sa impartim cheltuielile, punct. Nu ca sa facem 12 copii, nu ca sa ne iubim, nu casa....Ca sa faci asa, trebuie sa fi plin in interior. Cei goi si pustii alearga sa se umple si nu mai reusesc niciodata.

Asa ar trebui inceputa orice relatie, cu sinceritate, sa spuna fiecare ce doreste de la cuplu, indiferent care ar fi acest lucru si daca ambii urmaresc acelasi lucru, da, sa se faca cu contract.

Dar oamenilor le place prea mult sa se amageasca cu iubiri (daca ne iubim nu ne mai trebuie nimic-poate doar aer), cu nevoi de libertati false (ah, daca o sa incetez sa iubesc omul de langa mine e cam nasol s-o sterg odata ce-am facut contract, parca m-as lipsi)...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ti se pare normal sa impoziteze vrajitoarele (care iau tarif cu atat mai mare, cu cat disperarea omului e mai mare) iar pe prostituate nu?

Sincer, mi se pare normal cam tot ce se intampla prin lume, in ultima vreme. Si nu numai.

 

Este legalizata, prin Olanda, se numeste eutanasie.

Stii ce e fascinant? Daca am discuta despre animalele ranite, bolnave, a caror "calitatea vietii" e cam lipsa.. atunci se poate sa facem apel la eutanasiere.

Dar cand in aceasta situatie se regasesc oamenii.. o privim ca pe o crima.

 

Daca iti placea, nu ma faceai nesimtit. Eu respect prostituatele cinstite, care isi fac datoria bine si care bineinteles nu urasc barbatii.

Mai, dar persisti. Dupa ce ca nu ai raspuns in nici un fel la intrebarile pe care ti le-am adresat.. ii mai jignesti si pe ceilalti useri. Da' tu nu ai pic de rusine?

 

Cont suspendat: 24 h. Daca la intoarcere ai aceeasi atitudine, drumurile noastre se separa.

 

Prostituatele nu cred ca fac rau nimanui. Ca sa nu fiu acuzat ca-s sexist, stii probabil ca exista si prostituatii. :lol:

Poate doar alea ca stiu ca sunt bolnave si "daruiesc" si altora cu buna stiinta.

 

Draga, pai daca asa scrie in Biblie, ai mai rai si mai ai dracu pacatosi is vrajitoarele, ghicitorii in stele si cei care cheama mortii.

Un singur lucru mi se pare curios. Biblia.. este o carte. Una singura.. atunci cum de.. catolicii recunosc astrologia.. iar ortodoxii, nu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Un singur lucru mi se pare curios. Biblia.. este o carte. Una singura.. atunci cum de.. catolicii recunosc astrologia.. iar ortodoxii, nu.

Diferente culturale . Nu semnificative , vreo 200 de ani .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asatept sa vad nomenclatorul ala. Exista si meseria de "popa" pe linga aia de astrolog si vrajitor? Ca toate 3 vind iluzii mincinoase pe bani buni prostilor si sint cu adevarat imorale, nu ca prostitutia care e o meserie veche si onorabila din sfera serviciilor necesare si utile societatii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×