Sari la conținut
Forum Roportal
Wahaha

Insomniile

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sunt perfect sanatoasa , asa mi au zis vocile :stars:

Sigur sunt mai multe ? Poate doar ecoul..

Mie asa mi-au spus ..culorile. :beee:

 

Ia..sstt..liniste..iar se aud.. :bataita: :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sigur sunt mai multe ? Poate doar ecoul..

Mie asa mi-au spus ..culorile. :crazy:

 

Ia..sstt..liniste..iar se aud.. :stars: :bataita:

 

grav si cu tine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de fapt acum ma simt obosit,am o durere de cap.. :stars: dar tot nu pot adormii.

 

Voi mereu stati asa tarziu aici ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de fapt acum ma simt obosit,am o durere de cap.. :stars: dar tot nu pot adormii.

 

Voi mereu stati asa tarziu aici ?

 

Da

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa ma ajute cineva cu un sfat,ce fel de ceaiuri,bauturi,pastile orice as putea lua :bataita: ,doar sa am un somn normal. :stars: .Acum voi incerca sa dorm,noapte buna tuturor insomniaciilor ! :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Care farmaceutice bre,ia baga aci secrete,ca io m-am saturat sa dorm 3 ore din 24. :stars:

 

Aaa stai sa nu ne intelegem gresit.Nu am medicamente pentru a scapa de insomnie pentru intotdeauna.nici nu exista asa ceva.E doar solutie de moment sau mai bine zis momente.Cat despre secret asta e : bag doua pastile cand e nevoie si dorm ca valiza in gara. Am prescriptie de la medicul meu. Insa efectul negativ este ca creeaza dependenta,deci le las pentru un timp (de obicei 1 luna doua) dupa care iau din nou....si tot asa de ani de zile.

Valium sau Ativan.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca fac sex nu merge ? :P

..sau, trebuie doar ceai ?

 

asa i s-o fi recomandat ei la faculta de psichologie, doar ceaiuri, mama lui de invatamant romanesc

 

Am aceasi problema,numai ca in loc de mancare,mi-e pofta de tigari si bere.

 

...vai ce destrabalata esti, nu ma asteptam la asa ceva de la tine ;)

 

Nu pot sa`mi fac un program pt ca mereu intervine ceva..

Spuneti-mi ce ceaiuri exista pt asa ceva?

Ps:Se spune ca dupa sex te ia somnul :) ) la mine nu e valabila nici asta,normal ca am facut sex si noaptea zi ziua si dimineata :) ) degeaba .Daca ar fii asa as face sex incontinuu numai sa adoorm :) ) .hai ca deja am dat`o in offtopic :)

 

frate, ai dat de dracu

 

te duci la plafar si intrebi

 

omu nu te-a intrebat nimic de ceaiuri :no:

 

Psihopatul meu(psihiatrul) a facut cu mine un program descrescator,spre exemplu,doua saptamani ma duc la nani la ora 3 dimineata...

 

psihiatrul tau e prost, nu asa se face :no:

 

avansezi zilnic cu 1-2 ore (te culci tot mai tarziu) pana ajungi in 2 saptamani la 10 seara cu somnul, insa riscul e sa nu poti mentine ora, pentru ca exista o sursa de nefericire in viata ta (ai depresie) si creierul pentru a-si procura un surplus de endorfine, cauta exces de activitate (cum spui tu, bere, tigari, statul in fata calculatorului) pentru a nu simti ceea ce te racaie inconstient (adica viata de cuplu, profesionala, care e varza precis).

 

Deci?Insomniaci,ce dracu sa facem si noi noaptea cand nu dormim?

 

Laurent are dreptate, sex in grup (cu masti de carnaval) ar fi o solutie mai serioasa decat somniferele, care dau o dependenta nesanatoasa (spre deosebire de sex, care da una sanatoasa)

 

de fapt acum ma simt obosit,am o durere de cap.. :beee: dar tot nu pot adormii.

 

Voi mereu stati asa tarziu aici ?

 

da, aici e ambulatorul de psihiatrie, s-a mutat in virtual, welcome

 

Da

 

da, aici e doar purgatoriul, urmatoarea statie va fi Iadul

 

Sper sa ma ajute cineva cu un sfat,ce fel de ceaiuri,bauturi,pastile orice as putea lua :bataita: ,doar sa am un somn normal. :stars: .Acum voi incerca sa dorm,noapte buna tuturor insomniaciilor ! :yes:

 

fiule, nu exista ceauri sau pastile pentru asa ceva, ai pacatuit si acum vei plati pana la ultimul banut

 

Bun venit la clubul insomniacilor. Eu am membership platinum de ani de zile. Farmaceuticele sunt salvarea mea.

 

aoleo, s-a dus dracu frumusetea ta, cred ca ai niste cearcane de ti le poti inoda dupa grumaz

 

<<Sex ? :crazy:

Asta ca ai prea multa energie neconsumata, de aceia nu poti dormi.

E vorba de ciclul nictemeral care s-a dereglat. Dar cu melatonina se reface >>

 

 

nope, nici sexul nici melatonina nu-l mai pot ajuta, trebuie sa faca precum Forest Gump, sa alerge de la Atlantic la Pacific si retur, minim 5 ture, pana se va regasi pe sine, pupaza lu Jenny nu-l mai poate ajuta, too late

Editat de Cleric Preston

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
aoleo, s-a dus dracu frumusetea ta, cred ca ai niste cearcane de ti le poti inoda dupa grumaz

 

Mda,intradevar arat groaznic.Ma duc sa ma otravesc. :stars:

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×