Sari la conținut
Forum Roportal
nightwish

CHAT PART 9!

Postări Recomandate

si adevarul este asta, cel putin, nu poti sa negi: eu STIU cum functioneaza lucrurile astea (biologie, cancer, boli, celula) mult mai bine decat tine, sunt mai informat ca tine. daca in conditiile astea eu sustin ceva fals, e clar ca am intentii necurate. chiar crezi sincer ca eu am intentii necurate fata de oameni ?

E posibil sa ai intentii curate, dar sa nu fii atat de bine informat precum crezi. Si asta datorita faptului ca ai incredere oarba in canalele pe care-ti vin informatiile. Iar in ceea ce priveste observatiile directe pe care le-ai facut, ti-am explicat unde gresesti (oamenii care te refuza si se intorc, foarte probabil nu tin un tratament vegetarian 100% si corect calculat). Dar tu continui sa negi orbeste orice posibilitate ca oamenii vindecati de medicina naturista prin regimul strict vegetarian sa fie onesti. Asta nu este incapatanarea de a accepta evidentele? Nu spune nimeni sa crezi orbeste. Se pot verifica lucrurile astea personal.

 

Am invatat un lucru foarte important in viata asta, care face mai mult decat multe facultati: moneda are doua fetze. Cat timp privim doar o singura fatza, avem mari sanse sa ne inselam.

 

---------------------------------------

 

Nu contest ca stii cum functioneaza unele mecanisme. In schimb evident te inseli pe undeva daca evidentele oamenilor vindecati de regimul strict vegetarian sunt adevarate.

 

---------------------------------------

 

Care este problema ta de nu poti verifica personal sa vezi care este adevarul? Nu ai finantare pentru asta? Din comoditate? Din incredere totala si neconditionata in canalele oficiale? Din experientele personale? (care cum ti-am explicat pot fi inselatoare, deoarece regimul asta nu se face oricum si nu este regim cat timp se pune ceva animal in gura) Gandeste-te ca nu este de joaca daca adevarul este altul decat cel pe care il crezi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Puteai sa ii dai pm daca ardeai de nerabdare sa ii raspunzi si chiar nu mai puteai astepta redeschiderea topicului. Nu e cazul sa umplem toate topicele cu lucrurile astea, mai ales ca pe topicul asta lumea incearca sa se destinda.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hey, rosu

 

tot uimita esti? :)

Da, domnu' fost politist. E o goanga mai buclucasa, dar scap eu de ea. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×