Sari la conținut
Forum Roportal
Curcubeu!

A tinut cineva dieta de 90 de zile?

Postări Recomandate

tinut, slabit ... e ok, dar eu nu mai accept de atunci reguli stricte, zile cu numai din aia si aia .. oricum e faina ca poti manca si dulce

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa revin cu info, am pus inapoi mult mai mult decat am slabit, eu nu o recomand.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De cate ori te-ai uitat in oglinda si te-ai judecat? De cate ori te-ai bosumflat ca nu te incapea o anumita rochie? De cate ori ai privit cu ciuda grasimea de pe abdomen?

 

Ce te-a impiedicat sa slabesti pana acum? Lipsa de vointa? Complacerea? Obisnuinta? Cedarea in fata poftelor?

Editat de samsara
scos link

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De cate ori te-ai uitat in oglinda si te-ai judecat? De cate ori te-ai bosumflat ca nu te incapea o anumita rochie? De cate ori ai privit cu ciuda grasimea de pe abdomen?

 

Ce te-a impiedicat sa slabesti pana acum? Lipsa de vointa? Complacerea? Obisnuinta? Cedarea in fata poftelor?

 

 

 

 

Interesant ce scrie pe site-ul acela. Tu nu te referi la o dieta anume ci la formarea unor obisnuinte in felul de a manca, de a nu exagera cu anumite alimente, de a renunta la alimente care sunt nesanatoase si de a trece treptat la o dieta bazata pe alimente care nu ingrasa.

Si asta mereu nu doar pentru o perioada.

Editat de samsara

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Indy, si tu esti grasa ? :crazy:

 

Mie mi-a placut aia cu....Vocea din capul tau care iti spune ca nu poti sa faci asta, minte! :lol:

Daca incepi sa auzi voci...e clar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Indy, si tu esti grasa ? :crazy:

 

 

gurile rele spun ca nu !! :lol:

 

....

Mie mi-a placut aia cu....Vocea din capul tau care iti spune ca nu poti sa faci asta, minte! :lol:

Daca incepi sa auzi voci...e clar.

 

sa stii ca eu aud multe, multe voci ... :oh

nu stiu cum e la tine dar la mine in "romanica" oameni din jurul meu voooorbesc, vooooooorbesc :o:

 

***

 

"Scoate-ti perechea de blugi cu 2 masuri mai mici de la naftalina sau rochita aia in care nu mai incapi si pune-o undeva la vedere."

 

chestia asta in schimb m-a pus rau de tot pe ganduri, pai daca pun la vedere blugii de acum 3 ani, fac instantaneu depresie :P

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu cum e la tine dar la mine in "romanica" oameni din jurul meu voooorbesc, vooooooorbesc :o: ***

 

In America nu vorbesc!!! n-au voie sa descrimineze pe acest criteriu!!!

 

pai daca pun la vedere blugii de acum 3 ani, fac instantaneu depresie :P

 

Si eu pastrez cateva bucati de haine in amintire ... cu care am imigrat ... dupa scurt timp pe sol american fiica a crescut enorm de mult si purta hainele mele ... pe urma eu purtam ale ei timp de 10 ani cel putin!!! dar si azi mai port cate ceva din trecut acum cand e foarte frig :yahoo: Am si poze sa documentez la o adica, daca o sa merg la operatie si nu ma va crede doctorul ... Considera-le amintitri :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sa stii ca eu aud multe, multe voci ... :oh

nu stiu cum e la tine dar la mine in "romanica" oameni din jurul meu voooorbesc, vooooooorbesc :o:

A, asa ? :lol: Eu aud ....culori!

"Scoate-ti perechea de blugi cu 2 masuri mai mici de la naftalina sau rochita aia in care nu mai incapi si pune-o undeva la vedere."

 

chestia asta in schimb m-a pus rau de tot pe ganduri, pai daca pun la vedere blugii de acum 3 ani, fac instantaneu depresie :P

Eu daca le scot pe cele de acum 3 ani, ma sperii. Ca spun ca nu se poate sa fii fost asa de ...mare. :huh:

 

Asa ca, tu, mai bine nu le mai scoate. :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×