Sari la conținut
Forum Roportal
Ramster

Nu recunoaste placa video

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am fost 3 luni plecat de acasa si calculatorul e vraiste, ca fratemio e... in fine.

Am o placa de 256, nVidia, Geforce, de la Gigabyte, dar nu mi-o recunoaste. Nici cel mai vechi joc nu imi merge, si totul e putin in ceata si merge sacadat. Cand pun CDul primit cu placa video, spune ca nu suporta placa aceasta VGA. Deci, in calculator am o placa video bunicica care are acuma performantele la o placa de 16MB.

A da, modelul: 7600GS, N76G.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Placa de baza are un video integrat ?In caz ca da verifica daca monitorul e conectat la placa din slot.Urmatorul pas ar fi s-o scoti din slot si s-o pui la loc (eventual o scuturi de praf si ii spui un tatal nostru).Daca nici asa nu vrea s-o ia o duci la un amic si o probezi pe pc'ul lui.Daca acolo vrea inseamna ca poate fi o buba pe placa de baza (foarte putin probabil dar m-am lovit odata de o astfel de problema),daca nu,poti incepe sa-ti cauti alta,oricum 7600gs e deja cu mult depasita,putand sa-ti achizitionezi la sh (dar inca in garantie) de pe un site de specialitate cu 100-150ron una mult mai buna.

Editat de SeqenenreTao

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×