Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Transformarea barbatilor  

23 membri au votat

  1. 1. Vi se pare ridicol un barbat care:

    • Isi ia costume de la sex shop
      16
    • Face striptease
      9
    • Este metrosexual
      8
    • Se pozeaza in posturi de Playboy
      12
    • Apare pe site-uri de socializare in ipostaze de cocalar
      19
    • Vrea cu tot dinadinsul sa isi puna fizicul in valoare
      10
    • Poarta haine mulate si tanga pentru a i se vedea...
      19
  2. 2. Daca ati avea un fiu, ati fi de acord ca el sa:

    • Se travesteasca in timpul liber ca hobby
      7
    • Sa fie stripper, animator etc
      8
    • Sa faca gesturi homosexuale cu amicii, pentru amuzament
      5
    • Nici una
      12


Postări Recomandate

Cred c-o să m-apuc de striptease, doar de dragul de-a fi modern.

Ce treabă are bărbatul modern cu efeminaţii despre care vorbeşti tu?

 

Efeminatii purtatori de tanga si cu frizuri Emo sunt si ei o parte a generatiei moderne de barbati. De fapt, s-ar parea ca numarul lor e in continua crestere. Unii baieti in special arata ca si cand ar fi pe invers, desi nu sunt; poarta blugi stramti, se machiaza, au frizuri complicate, aranjate dimineata cu produse speciale, samd.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Unii baieti in special arata ca si cand ar fi pe invers, desi nu sunt; poarta blugi stramti, se machiaza, au frizuri complicate, aranjate dimineata cu produse speciale, samd.

Nu scrie nicaieri ca barbatul trebuie sa poarte blugi largi, sa nu aiba frizuri complicate si sa nu foloseasca produse speciale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca as avea un baiat chiar l-as sfatui sa se machieze dar sa poarte haine de baiat nu de fata. Daca ar fi mai subtire, i-ar sta bine cu oja, par mai lung si sa arate intr-un fel ca aia din Japonia care sunt visual kei, dar cu haine de baiat nu de fata pe el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

De ce trebuie sa o dam in extreme? Ori e un Neanderthal, ori isi face unghiile si se machiaza? Nu e vorba de stereotipuri ci de observarea unor barbati indeaproape, inclusiv din familie. Se poate face usor departajarea intre normal si efeminat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu e mai sanatos sa se imbrace succesiv in fiecare costum de Village People ca sa isi condimenteze viata sexuala?

 

Pai parca aia erau pe invers toti :rot: . Nu o inteleg pe asta cu costumele.

 

Asta e ceva benefic, pentru umectarea vaginului.

 

Pentru unele femei un barbat care se unduieste lasciv are in cel mai fericit caz parte de un hohot de ras. Mai este si privirea compatimitoare (de genul "in halul asta ai ajuns, mai!"), si in cel mai rau caz, daca e foarte arogant, e pe post de vomitiv.

 

Sigur, cand cazi in compulsie, este ridicol. Iar asta e valabil si la femei, nu?

 

Absolut.

 

Si nu crezi ca isi gaseste corespondenta?

 

Ba da. Una la fel de disperata si de trista. Poate chiar doua sau trei, pe cap de cocalar.Cu imaginea femeilor de pe centura deja suntem obisnuiti; a barbatilor care se pozeaza goi in pat, inca nu.

 

Nu scrie nicaieri ca barbatul trebuie sa poarte blugi largi, sa nu aiba frizuri complicate si sa nu foloseasca produse speciale.

 

Fireste ca nu. Dar e de ras sa aiba in dulap la baie mai multe cosmetice pentru par decat prietena lui, si sa petreaca zilnic ore in sir la oglinda. :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se pare că stereotipurile masculine (am scris corect?) şi-au pus amprenta serios asupra doamnelor care cred că bărbatul se trezeşte dimineaţa, se scarpină la oaie, face pipi,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si ideea e?

Daca respectivii cocalari nu ar avea succes la anumite personaje feminine presupun ca si-ar schimba rapid look-ul.

 

De exemplu mie ridicol mi se pare Radu Mazare - de cate ori il vad la televizor nu pot sa nu rad - acele ridicole tinute para militare Si mie imi plac metrosexualii - mi se pare foarte sexi un barbat ingrijit, atent la hainele pe care le poarta, care miroase bine, e tuns proaspat - cu o freza care sa-i stea bine, cu unghiile ingrijite. Dar excesele nu fac bine nimanui.

 

Ce-mi mai displace la barbatii pe care-i vad - de exemplu la cei prosperi care apar la televizor - ceasurile excesiv expuse ( alte bijuterii nici nu mai vorbesc). Ostentatia - in general e deranjanta. Este evident ca nu sunt obisnuiti cu acea stare de prosperitate si nu le vine la indemana.

 

Iar daca ar fi sa aleg cum sa fie un barbat modern - ar arata ca metrosexualul descris mai sus si cu caracter - cred ca daca are caracter - restul vine de la sine.

punctualitate

seriozitate

responsabilitate

verticalitate

cinste

onestitate

Si in plus ffff important pentru mine - simtul umorului.

 

 

 

 

 

 

Se pare că stereotipurile masculine (am scris corect?) şi-au pus amprenta serios asupra doamnelor care cred că bărbatul se trezeşte dimineaţa, se scarpină la oaie, face pipi,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Lol frate. Se scarpina la oaie=face o chestie formata din 4 litere care incepe cu l si se termina cu a?

:cheer: poate ai vrut sa zici ...si fac o...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×