Jump to content
Forum Roportal
Itsi Bitsi

Prima zi alaturi de partener/a

Rate this topic

Recommended Posts

Mereu e placut sa ne amintim de inceputuri. Banuiesc ca toti avem pe cineva alaturi, sau am avut...si ne amintim prima zi...haideti sa povestim aici ziua in care v-ati sarutat (cel putin :) ) pentru prima oara :doh:

Era o zi de vara, in urma cu un an. Il cunosteam de multa vreme, dar nu am avut foarte multe tangente. Dorind noi sa clarificam o anumita situatie, am decis sa ne intalnim doar noi doi si sa povestim. El ma asteptase in fata teatrului din oras si sedea pe o bordura. Eu am aparut, i-am trimis un zambet, s-a ridicat si am inceput sa ne indreptam spre parc. Pe drum am trecut prin fata lui si mi-a zis ca mi-a remarcat fundul :P

Ajunsi in parc, ne-am asezat si am inceput sa povestim. A venit la noi un batran (inca retin foarte bine) si ne-a zis sa ne iubim, sa avem grija unul de altul si i-a spui lui sa nu cumva sa isi bata joc de mine ca-s o domnisoara tare draguta 8) (noi nici macar nu aveam ganduri de ceva anume).

Tot povestind, m-am uitat la el si am realizat ca imi place cum arata, cum vorbeste, ce ticuri si ce mici obsesii are, asa ca inainte sa plecam i-am spus: "tu nu pleci de aici inainte sa ma saruti"...s-a uitat putin mirat la mine si m-a sarutat.

Ne-am ridicat, zambind, s-a uitat la mine si m-a prins timid de mana. Din ziua aceea suntem mereu impreuna si ne intelegem foarte bine.

Voi? Va amintiti prima zi?

Eu tin minte ca dupa ceva discutii si povesti....l-am intrebat daca vrea sa vina sa ne uitam la un film....la care el " A nu....ca am vazut filmul".... :) :P

Eu tin minte ca dupa ceva discutii si povesti....l-am intrebat daca vrea sa vina sa ne uitam la un film....la care el " A nu....ca am vazut filmul".... :) :P

8)

banuiesc ca-i un tip inocent si sincer, daca nu a realizat ce vrei si a fost atat de sincer :doh: sau continuarea a fost: hai la mine acasa, ca am eu unul nou? :)

:)

banuiesc ca-i un tip inocent si sincer, daca nu a realizat ce vrei si a fost atat de sincer :doh: sau continuarea a fost: hai la mine acasa, ca am eu unul nou? :)

da de unde.....mi-a picat fata si am schimbat subiectu iti dai seama.... :P Oricum ideea e ca rad si acum dupa 3 ani de el din acest motiv.....El saracu chiar credea ca mie imi trebe filme 8)

da de unde.....mi-a picat fata si am schimbat subiectu iti dai seama.... :) Oricum ideea e ca rad si acum dupa 3 ani de el din acest motiv.....El saracu chiar credea ca mie imi trebe filme :P

si acum...te poate citi daca bati vreun apropo la ceva? 8)