Sari la conținut
Forum Roportal
Marawder

O franțuzoaică a smuls burka unei musulmance

Postări Recomandate

nu sunt pro si nici contra..

gestul femeii este unul condamnabil..desi, la nervi, omul poate actiona in fel si chip..

trecand peste asta..va aduc la cunostinta ca :

Una din obligatiile unui turist in Dubai---de fapt mai multe-- este aceea de a nu purta bermude, femeile nu au voie sa poarte rochii scurte, nu au voie cu rochii mai decoltate, barbatii nu au voie sa poarte doar maieu pe strada..desi caldura te indoaie..

Astea sunt doar cateva restrictii impuse turistilor de orice natie, de catre musulmani.

 

Si acum intreb eu..

De ce europenii ar trebui sa fie mai permisivi?..

 

in rest...ura si la gara..

Editat de NABOO

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Astea sunt doar cateva restrictii impuse turistilor de orice natie, de catre musulmani.

 

bai, unii imbatranesc degeaba.

restrictii IMPUSE.

 

daca legea in franta nu interzice(a) burqa sau hijabul, cine iti da tie, un rahat cu ochi, dreptul sa faci gesturi de-astea?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma rog, cum spuneam pe alt topic, dupa ce ca-s prost, ma mai si prostesc din ce in ce mai tare, pe zi ce trece. Adica nu mai sunt deloc in ton cu moda de azi, respectiv cu discriminari pozitive, cu mangaiat la c...e si pupat in p..a , arabitoi, tigani, punjabi, chinezoi si alte besnite notorii, cu linsul femeii in cur, ridicatul ei in slavi si suitul ei in capul barbatului etc. etc.

Ma intreba unul intr-un alt topic cati arabi am cunoscut eu de zic ca-s putori! Mai ramane sa ma-ntrebe si cate romance am f...t, ca sa mi-o bage p-aia cu de unde stiu eu ca-s curve si proaste!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci iti place sa fii agresat/a intr-o tara straina pe motiv ca esti roman.

Daca nu respect legile unei tari si calc pe nervii autohtonilor, imi asum rasplata...

 

Uita-te pe net cati Europeni au fost arestati prin Orientul Mijlociu, pt. motive destul de penibile... :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

a, deci ca sa aratam ca nu suntem permisivi, chiar daca legea nu zice nimic in sensul asta, eu, ca o avocata ce sunt si ca o doamna a unei societati evoluate, ma apuc si atac alta femeie intr-un spatiu public?

 

ce dracu, ma?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Te ce? te jigneste? da' ce, tu cand te duci la ei in tara, pe ei ii jigneste sapca ta cu "Lakers", luata de la taraba? De ce te jigneste vestimentatia altor popoare, ca n-am inteles.

Ar trebui sa stii ca fiecare cultura are traditiile ei, ce treaba ai tu cu felul in care se imbraca ele, pe tine te intreaba cineva de ce porti lantul cu cruce de aur peste tricoul cu muschi?

Put a transpiratie? Sa mori tu ca asta-vara cand crapai de cald, iti mirosea pe strada, printre romanii tai, numai a flori de tei si-a Fahrehneit si-a nu stiu ce drac de parfumuri.

Hai sa ne cacam pe noi.

Esti hilara... mergi intr-o tara cu radacini islamice adanci si s-ar putea sa fii lapidata doar pt. faptul ca porti o cruce la gat ! :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
bai, unii imbatranesc degeaba.

restrictii IMPUSE.

 

daca legea in franta nu interzice(a) burqa sau hijabul, cine iti da tie, un rahat cu ochi, dreptul sa faci gesturi de-astea?

Le-au interzi deja in locurile publice!

Editat de FNF

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Esti hilara... mergi intr-o tara cu radacini islamice adanci si s-ar putea sa fii lapidata doar pt. faptul ca porti o cruce la gat !

 

Sa fii sigur (sau ce doamne iarta-ma esti, sigura, na), ca, daca aleg sa ma duc intr-o tara islamica, o sa respect IMPUNERILE lor in materie de vestimentatie, comportament, etc.

 

Ignora-ma, imi repugni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×